Moderná kuchyňa – to je funkčnosť, skvelý dizajn, šetrenie životného prostredia …

Marta Turociova 0

Pojem moderná kuchyňa zahŕňa funkčnosť, inšpiráciu a skvelý dizajn, šetrenie životného prostredia, nové technológie a inteligentné riešenia

Kuchyňa je najrušnejším miestom v domácnosti. Je skutočným srdcom domova. Tu začína každé ráno a končí každá oslava. Moderná kuchyňa musí zodpovedať funkčným, ergonomickým, bezpečnostným normám a mala by tiež inšpirovať, šetriť peniaze a životné prostredie inteligentnými riešeniami. Len dobre a efektívne usporiadaná kuchyňa vydrží každodenný život po mnoho rokov.

Kuchyňa vždy bola veľmi dôležitou súčasťou nášho domova. Avšak teraz sa jej funkcie ešte rozšírili a jej dôležitosť sa tým ešte zvýšila. „Najnovším trendom je napríklad kuchyňa prepojená s obývacou izbou. Ľudia uprednostňujú otvorené priestory a kuchyne s ostrovom alebo barovým pultom,“ hovorí interiérová dizajnérka Mária Kmeťová. „Kuchyňa v dnešnom modernom živote nie je len miesto na varenie, ale i stolovanie či stretnutia s rodinou alebo priateľmi. Samotné varenie sa navyše teší veľkej obľube medzi ľuďmi, a to čím ďalej tým viac. Ľudia si k sebe pozývajú svojich priateľov a rodinu, aby spoločne strávili čas pri dobrom jedle,“ dodáva Mária.

Cítiť sa príjemne a dobre fungovať

Primárne prvky a potreby ostávajú rovnaké – funkčnosť je kľúčová vlastnosť kuchyne. Aby ste v kuchyni chceli tráviť čas, musíte ju mať radi. Mala by byť dobre a logicky usporiadaná, aby ste si varenie mohli naplno vychutnať. To sa týka nie len spotrebičov, ale i skladovania jedla, potravín a kuchynského riadu. Všetko musí byť vždy poruke. Ak vo svojej kuchyni minimalizujete potrebu pohybu, varenie vás bude baviť.

Kuchynský systém FAKTUM v sebe ukrýva praktickosť, skvelý dizajn, funkčnosť a kvalitu za rozumnú cenu. Kuchyne FAKTUM ponúkajú široký výber štýlov a prevedenia dvierok, políc v kombinácii s rozličnými úchytkami. „Každý zákazník má iné požiadavky, iné priestorové možnosti a iný rozpočet. Tieto faktory sa postupom času prirodzene menia. Variabilita je teda kľúčovým faktorom pre zákazníkov,“ hovorí Mária.

V súčasnosti sú vyhľadávané najmä kuchynské linky zostavené do tvaru L, prípadne do tvaru U. Samozrejme to závisí od možností priestoru. Klasický rovný tvar je stále obľúbený v panelových domoch. S výrobkami FAKTUM môžete kombinovať koľko len chcete a hodia sa do akéhokoľvek priestoru. Jednou z výhod je, že celý vzhľad sa dá jednoducho zmeniť. „Vymeňte dvierka alebo doplnky a vyhnete sa tak drahej renovácii kuchyne,“ radí Mária. Nielenže ušetríte prostriedky v rodinnom rozpočte, ale prekvapíte a inšpirujete svojich hostí i samých seba.

Šetrenie nákladov a životného prostredia je v popredí záujmu našich zákazníkov. IKEA ponúka celý rad riešení a nových technológií, ako napríklad LED žiarovky, indukčné varné dosky, či udržateľné výrobky a riešenia. Približne 40 % energie v domácnosti sa spotrebuje v kuchyni, takže inteligentné riešenia a výrobky skutočne pomôžu znížiť spotrebu energie a vody.

Svetlé farby a jednoduché tvary sú známkou obľúbenosti

V súčasnosti sú najobľúbenejšie svetlé farby a moderný štýl. „V našej ponuke je kuchyňa ABSTRAKT v lesklej bielej či bielo-žltej farbe a SOFIELUND vo svetlosivej farbe, so vzorom dreva. To sú najobľúbenejšie výrobky zodpovedajúce modernému štýlu. Klasický štýl zastupujú kuchyne LIDINGÖ a STÅT,” dodáva Mária. Modernú kuchyňu reprezentujú hlavne jednoduché a čisté línie a nové materiály, ktoré sa jednoducho čistia.

Vnútorné vybavenie tiež patrí do praktickej modernej kuchyne. Rozličné druhy príborníkov a police (napr. RATIONELL) urobia poriadok aj v chaotických zásuvkách. Vďaka tlmičom dvierok sa skrinky zatvárajú pomaly a potichu. IKEA VARIERA, stojan na taniere, spadá do kategórie inteligentných pomocníkov. Je nastaviteľný podľa veľkosti a hodí sa presne do zásuviek vo vašej kuchyni.

Na kuchyne FAKTUM a sériu RATIONELL sa vzťahuje 25-ročná záruka kvality. Môžete sa teda spoľahnúť na to, že vaša kuchyňa prežije nejednu vašu kulinársku kreáciu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár