Denne ma inšpiruje môj syn

Rozhovor do seriálu Biznis po deťoch 2

Jana Filipová je príkladom, že materskou dovolenkou sa kreatívny život ženy nekončí. Naopak.

Svoj obchod s talianskou módou rozbiehala popri dojčení a prebaľovaní. V súčasnosti už otvorila aj vlastný eshop www.jftcollection.sk. Ako sama vraví, dieťa bolo pre ňu hnacím motorom. Napriek tomu, že okolie spočiatku jej nadšenie pracovať popri materskej nechápalo.

Ponúkame vám ďalší inšpirujúci príbeh jednej šikovnej mamičky.

Čo je tvojim „chlebíčkom“?

Mám vlastný obchod s odevami a eshop JFT collection  zameraný na taliansku módu. Móda, elegancia a šarm, nie prehnané, nie lacno vyzývavé, ale ženské.

Pamätáš si moment, kedy a kde prišiel nápad začať s podnikaním?

Inšpirácia podnikať u mňa narastala už počas vysokej školy. Cez letné prázdniny som chodievala pravidelne brigádovať do Veľkej Británie a už vtedy som sa dostala do štádia, že zarobené peniaze by bolo dobré niekde investovať.

Popravde, nikdy som si nemyslela, že práve ja sa stanem v dobe baby boomu po 30tke takou relatívne mladou matkou. Videla som to najskôr na dlhú kariéru. V poslednom ročníku na právnickej fakulte  som založila vlastný eshop s obrazmi www.decor-obrazy.sk. Popritom som chodila predávať na jarmoky.

A v to leto v poslednom ročníku prišiel „princ na bielom koni“ a na štátnice som sa už učila s Filipkom v brušku. V jeden rok som stihla štátnice, predaj obrazov, svadbu aj pôrod. Po pôrode nastalo to najkrajšie obdobie. Stále som popri Filipkovi nachádzala aj energiu na vlastné projekty.

Keď mal pol roka, napadlo mi otvoriť si obchod JFT, ktorý mám dodnes. Živo si pamätám úplne začiatky. JFT collection je obchod s talianskym oblečením. Táto móda ma vždy bavila a chcela som ju priniesť aj do nášho mesta, kde dovtedy dominovali hlavne čínske odevy. Prvý let za tovarom som absolvovala aj s polročným Filipkom. V noci, keď zaspinkal, som žehlila tovar a po dvoch hodinách spánku som k nemu opäť o piatej ráno vstávala. Na všetko som ale mala chuť, silu a energiu vďaka nemu. Lebo ma napĺňal láskou. Bol pre mňa tou najväčšou inšpiráciou a motiváciou.

Čo považuješ za úspech? (osobný/ aj pracovný)

Výdrž a zdravie Filipka

Čo robíš, keď sa nestaráš o syna, o prácu (ak ťa napadne že nič iné nestíham, tak pridaj k tomu, čo by si chcela robiť, ale ešte nebolo kedy)

Športujem vždy, keď sa dá.

Ak sa niekto spýta tvojho syna, čím je mama, ako odpovedá?

Hmmmmmmmmmmmmmm …

Za rozhovor ďakuje Lenka Tinková

Vizitka:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (9 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár