Pre šikovné maminy: Šijeme vak na hračky

Martina Rapavá 2
_banners

Návod do redakcie nám poslala šikovná mamina Martina, ktorá tento výrobok volá „kapsár“. V texte sme tento výraz ponechali. Je to vynikajúci nápad pre šikovné ruky, ďakujeme. Ako odmenu posielame rámik z dielne www.babetko.sk – www.rodinka.sk. Ozvite sa nám s ďalšími námetmi.

Čo potrebujeme:

  • bavlnenú látku,
  • vzorovanú detskú látku,
  • kartón alebo pevnú podložku ako výplň,
  • mäkkú výplň na vrecká – vatelín,
  • suchý zips,
  • lemovku cca 2 m,
  • stužky,
  • krajčírske potreby.
_banners

Postup:

Látku si nastriháme na nasledovné rozmery (plus pridáme 2 cm na zahnutie):
55 (š) x 130 (v) cm – predná časť
45 (š) x 130 (v) cm – zadná časť
70 (š) x 16 (v) cm – vrchný rad
70 (š) x 24 (v) cm – stredný rad
70 (š) x 40 (v) cm – spodný rad

Všetky tri rady najprv po šírke zošijeme, aby vznikli tri dlhé tunely. Vložíme do nich vatelín. Endlovacím stehom na ne aplikujeme detské motívy podľa počtu vreciek, t. j. na vrchný rad 4, na stredný rad 3 a na spodný rad 2.

Jednotlivé rady si umiestnime na prednú časť kapsára (na látku s rozmerom 55 x 130 cm). Umiestnime ich tak, aby všetky ich okraje ležali na krajoch.

Rady prišijeme zvisle o predný diel v miestach, kde budú okraje vreciek. T. j. vo vrchnom rade bude 8 prešití, v strednom 6 a v spodnom 4. Vrecká zažehlíme do strán a v ich spodnej časti prešijeme. Cez každé prešitie ešte našijeme lemovku.

Predný diel s vreckami zošijeme so zadným obdĺžnikom zvisle. Prešitie bude v zadnej časti, aby kapsár spredu pekne ukázal. Preto je šírka prednej a zadnej časti rôzna. Zošijeme aj spodnú časť tesne pod spodnými vreckami.

Do kapsára vložíme pevnú podložku, napr. kartón. Vrchnú časť zahneme dozadu a spojíme suchým zipsom. Po stranách našijeme stužky, ktorými uviažeme kapsár napr. o postieľku. Po vybratí kartónu možno kapsár aj prať.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár