Pre šikuľky: Šijeme spací vak pre dieťatko

Renáta Magulová 0

1. Prestrihneme deku na polovicu a jednu polovicu deky ešte na polovicu. Vystrihneme 5 prúžkov na lemovanie a všívanie zipsu (5 – 6 cm, 140 cm) a pripravíme gumu (2 x 20 cm).

2. Obstrihneme na väčšej časti všetky rohy do oblúkov na štvrtinách len 2 rohy. Štvrtiny prehnemena polovicu a v hornej časti prešijeme a na jednom konci prišijeme gumu. Prevrátime na druhú stranu a preštepujeme asi 1,5 cm švom (pozor, aby sme neprešili gumu).

3. Obšijeme dva pruhy aby sa nestrapkali, zošijeme ich dokopy 1cm švom a vynecháme miesto na dĺžku zipsa + 1 cm. Všijeme zips do vynechaného miesta a prištepujeme celý vzniknutý pruh medzi menšie časti deky a odstrihneme zvyšok pruhu. Vytiahneme gumičky a zriasime vrch a gumičky prichytíme podľa potreby.

4. Zošijeme zvyšné tri lemovacie pruhy dokopy, tak aby vznikol jeden veľký. Zošijeme vrchný a spodný diel vakus lemovacím pruhom, pričom na začiatku aj na konci necháme cca 46 cm pruhu voľne.

5. Spodný diel je väčší, preto je potrebné ho 2 x 4cm zahnúť približne v strede.

6. Olemujeme šev (odstávaciu lemovaciu látku zatiaľ len zažehlíme, neštepujeme).

7. Nastrihneme spodnú časť vaku max do dĺžky 20 cm a olemujeme zažehleným pruhom a oštepujeme. Zvyšný lemovací prúžok odstrihneme, potom prestrihneme na polovicu a po kraji preštepujeme, prúžok prišijeme na vak (slúži na priviazanie k postieľke).

8. Na koniec môžeme do vrchnej časti vaku vyšiť obrázok na spestrenie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár