Kam s deťmi na prelome júla a augusta

Mária Kopčíková 0
Foto: muzeum.sk

Časť dovolenky za vami, kým deti odídu do tábora je ešte ďaleko … ak plánujete ďalší program na prázdninové týždne, nech sa páči, niekoľko tipov.

Festival stredovekého života

Ako vyzeral život v stredoveku sa môžete prísť pozrieť na hrad Červený kameň. V dňoch 27.– 28. júla 2013  tam bude festival oslavujúci nie len európske bojové umenie, ale tiež zvyky, tradície a spôsob života ľudí v minulosti. Festival pripravuje šermiarska skupina Kompánia trnavských žoldnierov z Trnavy.

Terchová a Jánošík

V rázovitej obci neďaleko Žiliny sa koná už 51. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni, za účasti popredných umelcov zo zahraničia, ako aj z domova. Tri gala – koncerty sa konajú vo veľkom amfiteátri Nad Bôrami (kapacita 6000 divákov). Ďalšie programy najrozličnejších žánrov sa uskutočňujú vo veľkom festivalovom stane (kapacita 2000 divákov). Festival je spojený s prezentáciou ľudového umenia v oblasti výtvarníctva, fotografie a maliarstva na špecializovaných výstavách.

Súčasťou programu je aj slávnostný koncert a svätá omša za nositeľov ľudových tradícií vo veľkom terchovskom kostole, vozový sprievod furmanov a muzík, ľudové veselice.

Liptovská krajina pod Kriváňom

Liptov je kraj krásny, voňavý, bohatý na históriu a v súčasnosti aj na rôzne lákadlá peších či cykloturistov. Od 1. júla tohto roku premáva na trase Podbanské – Vlkolínec Cyklo & aqua bus, ktorý spája významné turistické centrá a aquaparky na Liptove. Ako cestovný lístok slúži regionálna karta Liptov Region Card, na ktorú si turisti môžu uplatniť viac ako 60 zliav.
Autobus premáva každý týždeň od piatka do nedele a uľahčí turistom presúvanie medzi jednotlivými destináciami Liptova.

Trebišovská knižnica

Ak ste z Trebišova a okolia, možno vás zaujme, že každý prázdninový štvrtok predpoludním je v miestnej knižnici pre deti pripravený zaujímavý program. Okrem knižiek deti čakajú tvorivé dielne a zaujímavé stretnutia.

Foto: sxc.hu

Trenčianske hradné slávnosti

20. ročník tohto podujatia budete mať šancu zažiť v dňoch 3. – 4. augusta. Okrem šermiarov, žonglérov, hudobníkov, tanečníc a divadelníkov, ktorých uvidíte, si deti budú môcť počas dňa vyskúšať svoju odvahu, hravosť a šikovnosť pri rôznych dobových súťažiach.

Dospelí (ale aj deti) si môžu zastrieľať z luku, kuše, aj z rôznych palných zbraní. Chýbať nebude ani historický jarmok umeleckých remeselníkov, ktorí predvádzajú šikovnosť svojich rúk a ponúkajú svoje výrobky ako vhodné darčeky a spomienkové predmety. Neváhajte, Trenčín je krásny.

Campfest

4-dňový open-air music festival v Kráľovej Lehote na Liptove. Koncerty slovenských i zahraničných hudobných skupín, rôznych hudobných štýlov, worship, divadlo, filmy, poézia, semináre, diskusie, tradičné i netradičné športy a ešte omnoho viac.

Na začiatku augusta, 1. – 4. 8., sa v obci Kokava nad Rimavicou uskutoční festival mladých folkloristov Koliesko. Výstavy, prehliadky, tanečné workshopy. To všetko na vás čaká v rámci programu festivalu.

S Albi po celé leto

Zaujímavý projekt na toto leto pripravilo vydavateľstvo ALBI. Môžete si požičať spoločenskú hru (na výber je z 5 hier), vziať si ju na dovolenku, chatu, či do tábora a ak sa vám a vašim deťom bude páčiť, je vaša s 50% zľavou. Letná požičovňa hier funguje od 24.6. – 31.8.2013.

Pozrite si zaujímavé hrady a zámky na rozprávkovej Brumíkovej Letnej ceste a zbierajte body do svojho Denníku cestovateľa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár