Kam s deťmi na začiatku prázdnin

Mária Kopčíková 2

Prázdniny začínajú zajtrajším dňom a ak hneď neposielate deti ku babičke či do tábora, možno vám prídu vhod tipy na podujatia pre deti.

Deň otvorených dverí v PD Dunaj Rusovce

Ak ste z okolia hlavného mesta, môžete vyraziť do Rusoviec. Okrem rusovskej Gerulaty môžete v sobotu 29.6.2013 od 7:30 stráviť na dni otvorených dverí miestneho poľnohospodárskeho družstva. Deti určite zaujmú zvieratká a aj výstava poľnohospodárskej aj historickej techniky. Pre najmenších jazda na koníkoch. Občerstvenie bude zabezpečené z domácich špecialít. 

Kosenie na vlkolínskych lúkach

Ak ste z okolia Banskej Bystrice či Ružomberka, alebo tak zavítate už v prvý prázdninový víkend, veľmi zaujímavé môže byť podujatie pripravené vo Vlkolínci. Chystajú tam už 8. ročník v ručnej kosbe. Že vaše deti doteraz videli len elektrickú kosačku? Najvyšší čas ich vziať do tejto malebnej dedinky, tiež zaradenej do kultúrneho dedičstva UNESCO.

Podujatie začína o 10.00.

104 rokov železnice v Trenčianskej Teplej

V sobotu 29.6. pre Vás pripravili jazdy električkou pri príležitosti osláv 104 výročia od spustenia prevádzky na trati Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice. Pre deti aj dospelých je  v priestoroch depa električiek pripravený program.
O 13.00 sa bude konať súbežná jazda výnimočne troch električiek a historických cestných vozidiel v sprievode polície.

Rozprávky na Starom zámku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica stojí za to nielen v noci, ale aj cez deň. Na špeciálne nočné divadelné prehliadky Starého zámku, počas ktorých ožijú staré príbehy o dobre a zle, vás pozývajú už tento víkend. Prvá z tohtoročných nočných divadelných prehliadok, s názvom Rozprávky na Starom zámku, sa uskutoční 29. júna s prvým vstupom o 20:30. Ďalšie vstupy sú pre návštevníkov pripravené o 21:00, 21:30 a o 22:00 hod.

Folklór na východe

Medzilaborciach na celý víkend pripravili bohaté kultúrne podujatie, poteší najmä milovníkov folklóru. Okrem folklórnych skupín, súboru Šarišan, je pripravená aj skupina IMT SMILE.

Tak si príjemne užite prvé voľné dni a napíšte nám, ako bolo a tiež ak máte tipy na podujatia, kde by rodinkovskí čitatelia a čitateľky nemali chýbať!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Komentáre k článku

  1. keby tak tieto uzasne tipy chodievali tyzden – dva pred avizovanym terminom podujatia, a nie den po :-)!

  2. Lucka, článok bol publikovaný na titulke pred víkendom 🙂 Ale pokusim sa spracovat dalsie tipy s neskorsim datumom konania.

Pridaj komentár