Letný tábor v materskom centre Macko

Silvia z MC Macko 0

Cez letné prázdniny majú škôlky a školy voľno. Deťom však je potrebné mesačné či dvojmesačné voľno vyplniť. Nestačí im len dovolenka pri mori či na horách. Deti chcú tráviť čas aj aktívne.

Mamičky z MC Macko

sa rozhodli urobiť letný denný tábor. Začína sa vždy v utorok a vo štvrtok o pol desiatej. Mamičky, občas aj oteckovia a starí rodičia spolu so svojimi deťmi menšími i väčšími prídu sa na chvíľu zabaviť aj čo to naučiť.

V čom teda spočíva taký tábor?

V herni sa otvorí dielnička, kde môžu staršie deti samé, mladšie za pomoci rodičov tvoriť čo to z papiera, novín či bavlny a povzbudiť svoje talenty.

Aktivity sú volené skôr pre deti predškolského veku, aby sa nenudili staršie deti a zároveň mladšie potiahli popri nich. Deti sa učia vzájomne si pomáhať (napríklad staršie dieťa sa učí pochváliť mladšie za jeho výtvor) a vysvetľovať, čo majú robiť. Deti sa už naučili urobiť princeznú a princa z drevenej varešky, koníka z novín, rukaté srdiečka na špajli.

Po pracovnej aktivite sa deti vyhrajú ešte v záhrade na ihrisku na schovávačku či naháňačku alebo len tak postavia hrady z piesku.

Vo veľkej študovni zatiaľ iné maminy absolvujú krátky kurz varenia, kde pripravia pre svoje ratolesti obed a olovrant. Čo varia? Nuž všeličo. Niekedy je to zeleninová polievka a vodové žemle, inokedy pizza tváričky a naposledy robili trhance s tvarohom a malinami.

A popoludní sa pekne deti uložia na matrace v herni, či do kočíkov. Mamičky im pekne prečítajú rozprávku, či zaspievajú uspávanku a spolu s deťmi si asi hodinu oddýchnu.
Olovrant sa podáva v záhrade.

A prichádza upratovanie a rozlúčka.

Zaujal Vás nápad? Chystáte sa prísť aj Vy?

Nuž najbližšie sa varí biela fazuľová polievka a pečú sa pravé bosniaky. V dielničkách sa bude robiť kvetinový náhrdelník a učiť sa tancovať Makarena.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár