Familypark – Osviežujúca zábava v horúcich letných dňoch

pr 1

Najväčší zábavný park v Rakúsku neďaleko Neziderského jazera je rajom pre celú rodinu aj počas horúcich dní. Na ploche viac ako 145.000 m² sa o perfektné osvieženie postarajú štyri tematické celky. Keď nastúpia letné teploty, sú skvelým zdrojom zábavy vodné atrakcie roztrúsené po celom areáli.

foto: (c) Matula

Obrovská chobotnica vás na Lietajúcich rybách bude točiť popri viacerých vodných fontánach, ktorým sa pomocou joysticku môžete, ale nemusíte vyhnúť. Dolu do vody sa cez veľkú fontánu spustíte na  Krokodílej dráhe. K vodným delám na vodnú bitku sa vyberte radšej hneď v plavkách, pretože keď sa spustí všetkých 12 diel, nezostane na vás ani jedna nitka suchá.

Okrem vody vás určite osvieži vietor, ktorý bude svišťať oproti vám pri jazde na horských dráhach Blesk bohov a Potkaní mlyn.

foto: (c) Hollunder

Neptúnov vodný svet, kde sa môžete ukryť pred horúčavou, si obľúbili najmä menší návštevníci. V areáli s rozlohou viac ako 600 m² tečú potôčiky, ktoré môžu zmeniť smer toku, je tu vodná pumpa i Archimedova skrutka. Perfektným zážitkom je návšteva obrovského vodopádu: za ním sa totiž nachádza vstup do chladnej jaskyne draka Dragomira Schwefelsteina.

Počas horúcich dní si skvelo oddýchnete aj v tôni dubového lesa v tematickom celku Gazdovský dvor. Zvieratká na malej farme tety Mizzi sa už tešia na vaše pohladkanie.

S deťmi môžete navštíviť ovce, kozy, sliepky i zajace. V neďalekej Bani na drahé kamene vládne zlatokopecká horúčka. Z vrecka s pieskom tu rodičia s deťmi môžu pomocou sita vymývať v potoku drahokamy ako za starých čias. Svoju korisť – ruženín, fluorit či kremeň – si môžete potom ako milú spomienku zobrať so sebou.

(c) Familypark

Náš tip: Dlhé letné večery

Aby ste si dokonale užili teplé letné noci v parku, pripravili sme pre vás podujatie Dlhé letné večery: počas štyroch sobôt od júla do augusta bude park otvorený až do 20.00 hod. Naši hostia sa môžu vždy tešiť na nové prekvapenie za nezmenenú cenu!

Termíny: 13. a 27. júla, 10. a 24. augusta

Familypark leží uprostred dovolenkového regiónu Neziderského jazera. Výlet do Familyparku je preto možné perfektne spojiť s krátkou dovolenkou. Mnohé ubytovacie zariadenia v susedstve Familyparku ponúkajú výhodné dovolenkové balíky. Viac informácií nájdete na www.familypark.at/sk

Otváracie hodiny

30. 3. – 30. 9. 2019                 denne 9 – 18 hod
1. 10.  – 24. 10. 2019              denne 10 – 17 hod

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma!

Celodenný lístok: 26 Euro

(c) Familypark

Familypark

Märchenparkweg 1

7062 St. Margarethen

https://www.familypark.at/sk  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Comments are closed.