Low cost vianočné darčeky

Mária Kopčíková 0

Vianoce nie sú len o darčekoch – alebo o drahých darčekoch. Nemusíme minúť veľa peňazí, a aj tak sa obdarovaní potešia. Tu sú naše „low cost“ tipy.

Voňavé vrecúško

 

Vrecúško sa dá ušiť zo zvyšku bavlnenej látky, dovnútra sa dajú nasušené lupene ruží, levanduľa, materina dúška a iné – čo sme si nasušili počas leta.

A ak ste aj nenasušili sami, môžete kúpiť v nejakom voňavom obchode. Áno – tento darček vyžaduje troška zručnosti, ale pár stehov hore a dolu zvládnete!

Záložky do knihy

Farebné, ornamentové, pokreslené – zvládnu aj najmenšie deti. Použiť môžete farebný papier, kartón, vlnkovaný kartón. Ak záložku zalaminujete, bude trvácna. A ak ju darujete nejakému knihomoľovi, bude na vás myslieť vždy, keď mu záložka vypadne z knižky.

Nádobky na kvetináče

Alebo kvetináče samotné. Potešia vášnivých pestovateľov a záhradkárov. Na webe nájdete veľa návodov na ozdobovanie, napr. servítkovou technikou, prípadne obyčajné terakotové kvetináče môžete ozdobiť pomocou tavnej pištole.

Maľované kamienky

Shutterstock

Na kamienky, okruhliaky, sa dá pekne kresliť akrylovými farbami. Vhodným objektom na darovanie takýchto milých drobností sú starí rodičia, kamaráti, môžu slúžiť ako ťažidlo, či sa môžu umiestniť trebárs do záhradky medzi kvety.

Krásne spomienky v podobe krátkych foto – videí s hudbou

Shutterstock

Fotokalendáre sú vianočnou klasikou. Ak k obrazu pridáte pohyb a zvuk, môže vám vzniknúť pútavý film alebo niečo ako slideshow vyskladaná z fotiek z dovolenky alebo nejakého zaujímavého obdobia.

Na výrobu takéhoto čohosi naša čitateľka odporúča napr. softvér animoto. Darček poteší snáď každého, aj deti, pretože tie sú fotkami a rodinnými filmami takmer vždy fascinované.

Kandizovaný zázvor

Shutterstock


Poteší ľudí, ktorí radi vedia, čo jedia. V zime rozohreje organizmus a podporí imunitu.

Zázvor nakrájajte na kocky a dajte ho do silného roztoku vody a trstinového cukru. Ten vo vode najskôr rozpustite. Zázvor uvarte v tomto roztoku, až kým nezmäkne. Po vybratí zázvor nechajte stiecť na sitku a obaľte v práškovom cukre. Nechajte ešte presušiť. Do roztoku, ktorý vám ostal po varení, pridajte citrón a prevarte. Nalejte do fliaš úplne doplna a ihneď uzatvorte.

Zázvor môžete zabaliť do celofánu alebo pekne ozdobenej škatuľky. Z takto zabaleného zázvoru a zázvorového sirupu vo fľaši môže byť pekná súprava.

Preukaz venčiara

Shutterstock

Že čo?  Nuž áno, vaše dieťa môže chodiť na skúšku venčiť psíkov do útulku. Pokiaľ vaše potomstvo túži po vlastnom štvornohom kamarátovi, môžete mu kúpiť preukaz venčiara a môže si reálne skúsiť, čo to znamená vyvenčiť a postarať sa o psíka.

Naša čitateľka píše, že: „Dieťa môže do útulku hocikedy prísť a dajú mu psíka konštitučne aj povahovo takého, aby to zohľadňovalo možnosti dieťaťa. Takto si môže dieťa vyskúšať, či mu vyhovuje v pravidelných intervaloch chodiť venčiť a starať sa o živého tvora. Môže si vykúšať viac typov rás.“  

Môžete sa dať na hand made a darčeky vyrobiť sami alebo zabezpečiť vašim blízkym nejaké „adventure“ darčeky – adrenalínové zážitky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár