Začal sa advent…

Dagmar, Miksa/redakcia 0

 Už mi to lezie na nervy, tie Vianoce, ktoré nám vnucujú obchodné reťazce od polovice októbra! Všade sa to ligoce, blyští, aj stromčeky sú všade, znejú koledy, predávajú sa ozdoby, všetko je tu akosi rýchlo a hneď, aj tá atmosféra, ktorá by nás mala oviať až s prichádzajúcimi sviatkami – no, biznis je biznis.

„Aha, Vianoce, mami,“ kričala moja Danielka už na začiatku novembra, keď sme boli v jednom nemenovanom obchode a ukazovala prštekom na vianočné stromčeky. Kdeže sú ešte Vianoce? pomyslela som si… Čo to moje dieťa vlastne prekvapí, aký stromček by to musel byť, keď ich uvidí do tých naozajstných Vianoc aj dvesto??? Zhlboka som sa nadýchla. Len sa nenechaj znechutiť, hovorí mi môj vnútorný hlas. Uži si tie sviatky, advent aj Vianoce, teš sa z nich a urob prekvapko aj pre deti!

Jasné, ale aké prekvapko? Veď je to jednoduché! Vpálim do prvého obchodu a kúpim adventný kalendár, adventný veniec, nejakú tú ozdôbku na okno – a vec je vybavená! Nalepíme, ozdobíme, každý večer zjeme miničokoládku za dobrý skutok a hotovo! Nie, pokračuje niekto vo vnútri. Vymysli niečo originálne! Originálne? Zapínam počítač a idem hľadať inšpiráciu – u nás, na babetko.sk.

Inšpirovať ma môže  celkom nový adventný kalendár plný dobrých tipov.

Už v sobotu v noci príde do našich miest, dedín, materských centier, domovov  Mikuláš. A že neviete, čo deťom v tento deň dať? Tipy nájdete v v článku mikulášske balíčky. Možno ich stihnete vložiť do krásneho patchworkového vrecka

S prípravou na sviatky súvisí aj pečenie, na bábätku nájdete dobré recepty a ak sa Vám v pečení nedarí, nič to, skúste sa inšpirovať v „šuflíku“ tvorivo s deťmi. Pozrite sa aj do našich pozvánok, či náhodou v tom vašom meste nie je v tomto čase zaujímavá akcia, alebo ak o nejakej viete, tak ju pridajte.

Prajeme vám príjemný advent… Prežite ho v kľude a pohode, s deťmi, užite si tento krásny čas pred Vianocami!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár