Na detské „prečo“ a „ako“ zodpovedajú aj toto leto univerzity

Mgr. Denisa Šerfelová 0

Takmer 600 detí sa tento rok dozvie viac o histórii, práve, matematike, chémii či fyzike na troch univerzitách určených práve im.

Prednášky a semináre v podaní vysokoškolských docentov či profesorov hravou formou približujú deťom prečo právnické osoby nie sú z mäsa a kostí, prečo sa ponorke páči pod vodou a čo všetko tam zažije, ako sa robí farebné svetlo, ale napríklad aj to, prečo sa opakujú hospodárske krízy. Malí študenti Detskej univerzity Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici budú mať prednášky spojené aj s výletmi za históriou mesta a jeho okolia. 

Všetky deti majú ako riadni študenti imatrikuláciu, dostávajú indexy aj knihy. Samotné štúdium je na každej univerzite rozvrhnuté rôzne, niekde trvá jeden ucelený týždeň, inde sa deti stretávajú celé leto raz do týždňa. Detská univerzita Komenského pritom všetky prednášky zverejňuje aj v dennej tlači a na internetovej stránke www.duk.sk .

Ukončenie štúdia deti oslávia promóciou za prítomnosti rodičov a známych. Dekan Žilinskej detskej univerzity už tradične absolventom udeľuje aj tituly podľa stupňa štúdia – bakalárik a inžinierik.   

Cieľom takéhoto vzdelávania detí na letných univerzitách je vzbudzovať ich záujem o štúdium, popularizovať prírodovedné a technické predmety a motivovať deti k vzdelávaniu na vysokej škole. Netradičné vzdelávanie opäť podporila aj Nadácia Slovenskej sporiteľne.

  • Ilustračné foto: archív redakcie

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár