Turistika s deťmi: Čo zbaliť do batoha?

PR 0

Turistika je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s rodinou v prírode, obzvlášť keď sú s vami deti. Aby ste si túru užili naplno a bez starostí, je dôležité mať správny turistický batoh a vedieť, čo doň zbaliť. V tomto článku sa pozrieme na to, aké vlastnosti by mal mať ideálny turistický batoh a čo všetko by ste mali vziať so sebou, keď idete na turistiku s deťmi.

foto: dreamstime.com

Aký musí byť turistický batoh?

1. Veľkosť a kapacita:

Pre rodinnú túru s deťmi je vhodné zvoliť turistický batoh s kapacitou 20-30 litrov, ktorý poskytuje dostatok miesta pre všetky potrebné veci, no zároveň nie je príliš ťažký. Ak plánujete dlhšie túry, zvážte väčší batoh.

2. Pohodlné nosenie:

Batoh by mal mať polstrované ramenné popruhy a bedrový pás, ktorý pomôže rovnomerne rozložiť váhu a znížiť zaťaženie chrbtice. Ergonomický dizajn zabezpečí pohodlie počas celej túry.

3. Kvalitný materiál:

Vyberte si batoh vyrobený z odolného a nepremokavého materiálu, aby ste ochránili obsah pred dažďom a vlhkosťou. Dôležité sú aj pevné zipsy a kvalitné šitie. Odporúčame spoliehať sa na známe značky, ktoré už majú za sebou veľké množstvo spokojných turistov a vybrať si turistický batoh napr. Dynafit, Salomon, High Colorado, Ferrino.

4. Priehradky a vrecká:

Batoh s viacerými priehradkami a vreckami vám umožní prehľadne usporiadať všetky veci. Vonkajšie vrecká sú ideálne na veci, ktoré potrebujete mať rýchlo po ruke, ako napríklad voda alebo občerstvenie.

5. Hydratačný systém:

Niektoré batohy sú vybavené integrovaným hydratačným systémom (rezervoár s hadičkou), čo uľahčuje pitný režim počas chôdze.

Ak si nie ste istý, ktorý batoh si vybrať, obráťte sa na odborníkov turistiky, vyhľadajte predajňu turistického oblečenia, obuvi a potrieb vo Vašom okolí, ktorú ľahko nájdete aj cez internet zadaním vhodného kľúčového slova do vyhľadávača, napr. športový obchod Žilina príp. hocijaké iné ku Vám blízke mesto.

Čo zbaliť do batoha, ak ideme na turistiku s deťmi?

1. Voda a občerstvenie: Zabezpečte dostatok vody pre všetkých členov rodiny. Hydratačný systém alebo niekoľko fliaš vody sú nevyhnutné. Zabaľte aj ľahké a výživné jedlá, ako sú ovocie, orechy, cereálne tyčinky alebo sušené ovocie. Nezabudnite na obľúbené dobroty pre deti, ktoré im dodajú energiu a motiváciu pokračovať.

2. Oblečenie: Deti sa môžu rýchlo zašpiniť alebo spotiť, preto je dôležité mať náhradné tričko, ponožky a spodnú bielizeň. Pripravte sa aj na meniace sa počasie a zbaľte vrstvené oblečenie, vrátane vetrovky, mikiny a čiapky.

3. Prvá pomoc a hygiena: Výborne poslúži aj malá lekárnička so základnými potrebami ako sú náplasti, dezinfekčný gél, obväzy a lieky proti bolesti. Vreckovky, dezinfekčné vlhčené utierky a toaletný papier sú základom hygieny na túre.

4. Navigácia a bezpečnosť: Aj keď máte GPS, klasická mapa a kompas môžu byť užitočné v prípade výpadku technológie. Nezabudnite ani na núdzové vybavenie, ako sú baterka či čelovka, píšťalka a nožík. 

5. Zábava a vzdelávanie: Malé hračky alebo karty môžu zabaviť deti počas prestávok. Prírodovedné knižky, lupa alebo zápisník na poznámky a kresby zas môžu podporiť záujem detí o prírodu.

6. Ochrana pred slnkom a hmyzom: Opaľovací krém s vysokým faktorom SPF pre citlivú detskú pokožku, repellent – ochrana pred hmyzom je dôležitá, najmä v lesoch a blízkosti vody, klobúk, šiltovka a slnečné okuliare na ochranu hlavy a očí pred slnečnými lúčmi.

Turistika s deťmi môže byť skvelým dobrodružstvom, ak ste dobre pripravení. Správne zvolený batoh a premyslený obsah vám umožnia vychutnať si krásy prírody bez starostí. Šťastnú cestu!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár