Slovenská charita pomáha Haiti

webnoviny.sk 0

Caritas na Haiti pomáha aj vďaka Slovákom

Stále možno prispievať na účet Slovenskej katolíckej charity 4008058424/7500, variabilný symbol 168.

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Organizácie siete Caritas, ktorej členom je aj Slovenská katolícka charita, už na Haiti poslali spolu 200-tisíc prikrývok, 15-tisíc stanov, kanistre na vodu a dezinfekčné tablety na prípravu pitnej vody, zásoby potravín, pitnej vody a hygienické potreby.

Na podporu pozostalým a obetiam zemetrasenia vyhlásila charita verejnú zbierku. Peniaze možno posielať na číslo účtu 4008058424/7500, variabilný symbol 168. Názov účtu je Slovenská katolícka charita. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka charity Andrea Topoľská.

V sobotu dorazilo spolu 20 kamiónov do hlavného mesta Port-au-Prince. Záchrannému tímu Caritas sa v ten istý deň podarilo vyslobodiť z trosiek troch živých ľudí, ktorí prežili napriek tomu, že v ruinách strávili päť dní.

Caritas zriadila dve mobilné jednotky pomoci, ktoré poskytujú lieky a pohonné hmoty. Pripravuje sa zriadenie šiestich mobilných kliník. Holandská charita plánuje zaslať zdravotnícky záchranný tím vrátane chirurga. Ešte v utorok priviezli 34 ton materiálnej pomoci z Nemecka. Polovicu rozdelili v Port-au-Prince. Druhá polovica pôjde do Jacmela na juhu krajiny. Ťažkosti s dodávkami však pretrvávajú. Spôsobujú ich problémy na letisku a v prístave. Preprava viazne aj pre zničené cesty plné trosiek. Ďalších 80 kontajnerov potravín by malo doraziť v najbližšom čase loďou.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár