SMS na pomoc obetiam záplav

TS 0

Od 9.júna sa spúšťa ďalší spôsob, ktorým sa môžete zapojiť do pomoci ľuďom postihnutým povodňami na Slovensku. Posielajte Darcovské SMS správy s textom DMS POVODNE na číslo 877 v sieti všetkých mobilných operátorov. Cena takejto správy je 1 euro.

Prispieť na pomoc obetiam povodní na Slovensku sa dá od 8. 6.  až do konca júla už aj prostredníctvom Darcovských SMS správ. Zašlite správu v tvare DMS POVODNE (dms medzera povodne) na číslo 877. Toto číslo je platné v sieťach všetkých mobilných operátorov. Cena Darcovskej SMS je 1 euro. Pre bližšie informácie o výpočte ceny DMS sa informujte na www.darcovskasms.sk

Slovenská katolícka charita (SKCH) poskytuje ľuďom v zaplavených oblastiach materiálnu i psychosociálnu podporu cez sieť Arcidiecéznej charity v Košiciach, Gréckokatolíckej charity v Prešove, Diecéznej charity Rožňava, Diecéznej charity Nitra a Spišskej katolíckej charity.

„Domácnostiam zapožičiavame od začiatku bezplatne odvlhčovače. Dopyt po nich mnohonásobne prevyšoval naše kapacity, preto sme ešte od piatku do utorka zakúpili 100 kusov. 50 nových sušičov je rozdistribuovaných. Veľmi nám pomôžu aj čerpadlá a vysávače na bahno a iné nečistoty, ktoré sa usadzujú všade tam, kde sa dovalila voda. Všetky tieto zariadenia postupne objednávame a budeme ich nasadzovať aj v budúcnosti, keď sa vyskytne podobná situácia akú zažívame teraz.“, vysvetľuje Radovan Gumulák.

Rade Fóra Donorov ďakujeme za veľmi hladký priebeh povolenia hesla DMS POVODNE. Bez ich promptného prístupu by to nebolo možné zrealizovať. Taktiež ďakujeme Slovenskému národnému divadlu za prepojenie včerajšieho benefičného operného predstavenia Madame Butterfly s finančnou zbierkou pre ľudí postihnutých povodňami.

Kedykoľvek je možné prispieť aj na účet Slovenskej katolíckej charity 4008058424/7500 v ČSOB, variabilný symbol 170. Za prejavenú dôveru vám ďakujeme.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár