Jubilejný 5.ročník Family cup-u

TS, Jana Janků 0
foto:autor

Najväčšie rodinné športové podujatie Family Cup oslavuje jubileum. Piaty ročník odštartuje slalom vo Valčianskej Doline.

Bratislava (4. 2. 2010) – Najväčšie rodinné športové podujatie na Slovensku pod názvom Family Cup začne svoj jubilejný 5. ročník medzi slalomovými bránkami.  Na štart v obrovskom slalome opäť nastúpia trojčlenné rodinné družstvá zostavené z dvoch alebo troch generácií. Organizátori postavia trať pre pretekárov všetkých vekových kategórií v sobotu 20. februára na svahoch  lyžiarskeho strediska Snowland vo Valčianskej doline pri Martine.

„Rozhodnutie pokračovať v takomto nekomerčnom podujatí  je v súčasnej ekonomickej situácii  ešte ťažie ako vlani,“ hovorí riaditeľka Občianskeho združenia Family Cup Jana Janků„Takmer všetky sa firmy sa rozhodli výdavky na takéto podujatia zo svojich marketingových plánov škrtnúť. Ak v našom organizačnom štábe napokon padlo rozhodnutie pokračovať v organizovaní Family Cup-u, tak to bolo predovšetkým preto, že sme nechceli povedať stop práve v jubilejnom piatom ročníku. Naše ciele sú nemenné, chceme prispievať k výchove zdravej generácie, ktorá dá prednosť športu pred bezcieľnym túlaním sa po uliciach, nákupných strediskách či vysedávaním pred televízorom alebo počítačovými hrami.  Naše úsilie našťastie pochopili vo firmách Ewopharma, Kofola, Ahold či Vitana. Tohto roku si medializáciu zaslúžia viac ako kedykoľvek predtým.“ 

Rozhodnutie zorganizovať tohtoročné prvé finálové preteky v stredisku Snowland na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline nepadlo náhodne. Toto architektonický moderne poňaté stredisko sa deklaruje ako rodinné, takže organizácii Family Cup nám plne vyhovuje. Na takmer piatich kilometroch zjazdoviek, na ktoré sa dá dostať piatimi vlekmi a štvorsedačkou, si môžu užiť dobrej lyžovačky tak začiatočníci, ktorí sa pokúšajú len o prvé oblúčiky, ale aj skúsení lyžiari či snoubordisti. „Mimoriadne si vážime podporu majiteľov strediska i jeho riaditeľky Zuzany Juskovej, ktorí sa od prvej chvíle nadchli pre toto rodinné podujatie,“ zdôrazňuje Jana Janků.

Tohtoročná zimná časť Family Cup bude mať okrem serióznej športovej časti aj zábavnú formu, a to v podobe súťaží Vitana Natur Family Cup. Medzi iným zo budú  rodinné štafety v jedení polievok na rýchlosť.  Spoločnosť Vitana totiž prináša v tomto období na trh nový rad polievok Vitana Natur, ktoré sú vďaka svojmu zloženiu bez glutamanu a konzervačných látok určené najmä pre rodiny s deťmi. „Chceli by sme sa preto priblížiť k našim spotrebiteľom a priniesť im úžasný chuťový zážitok a podporu v ich športovom zápolení. Hodnoty značky Vitana Natur, ktorými sú rodina, harmónia, príroda a chuť do života navyše plne korešpondujú s hodnotami podujatia Family Cup. Preto sme sa rozhodli tieto dve značky spojiť,“ hovorí Monika Jurčová, produktová manažérka spoločnosti Vitana Slovensko.

Tak ako vlani aj tohto roku bude mať zimná časť Family Cup-u aj regionálne kolá. Preteky v obrovskom slalome plánujú usporiadať strediská vo viacerých regiónoch Slovenska. Ako prvé začne 13. februára 2010 lyžiarske stredisko Pezinská Baba v Malých Karpatoch, ďalšie regionálne kolo bude 27. februára v stredisku Žiarce Pavčina Lehota v Demänovskej doline v Nízkych Tatrách a lyžiarske rodiny môžu uzavrieť sezónu 6. marca v stredisku TMG SKI Remata na pomedzí Kremnických Vrchov a Vtáčnika. Cieľom regionálnych kôl je zapojiť do pretekania aj tých, ktorým je to na finálové preteky do Valčianskej doliny ďaleko, alebo si túžia odskúšať svoje pretekárske umenie viackrát za zimu.

Vlaňajších deviatich pretekov Family Cup v piatich disciplínach – obrovskom slalome, plávaní, behu, v tenisových štvorhrách a na horských bicykloch sa zúčastnilo takmer 1 200 pretekárov, čo predstavuje zhruba tri stovky rodín. Pretekári boli vo veku od poldruha roka až do 75. Športovou rodinou SR roka 2009 za najlepšie celoročné výsledky sa už druhý krát stali Veteškovci z Púchova.

Aj tohto roku bude Family Cup pokračovať súťažami v ďalších disciplínach. Už teraz je istý napríklad termín pretekov v plávaní, ktoré budú v poslednú júnovú sobotu v Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši. V susednom areáli Holiday Village budú na druhý deň preteky na kolieskových korčuliach. Tenisové rodiny sa stretnú 23. mája na tenisových kurtov  kúpeľov Aphrodite v Rajeckých Tepliciach  a záverečným podujatím budú preteky  na horských bicykloch 11. septembra vo Vrátnej doline.

Organizátori už evidujú na preteky vo Valčianskej doline takmer 150 prihlášok, čo naznačuje, že záujem o rodinné súťaže pod názvom Family Cup je veľký.  Ďalší záujemcovia nájdu pravidlá, prihlášky a ďalšie podrobnosti na https://www.familycup.sk/.  Pre najlepších jednotlivcov sú pripravené medaily a diplomy. Hlavnou cenou bude Rodinný pohár pre trojčlenné rodinné družstvo. Zároveň všetky rodiny, ktoré dokončia preteky, budú odmenené za svoje úsilie vecnými cenami žrebovanými v tombole. (jj) 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár