Valentínsky týždeň je aj Národným týždňom manželstva

redakcia 1

NTM na Slovensku práve prežíva svoj jubilejný, 10-ty ročník. Opäť prináša veľa podnetov a inšpirácií pre manželov a zaľúbené dvojice, ako svoj vzťah spestriť a prehĺbiť.

Náš príbeh – téma NTM 2020

Aktuálny ročník NTM je príležitosťou zastaviť sa, aby si dvojice pripomenuli svoju spoločnú históriu: ako ich príbeh začal; čo spolu dosiahli; ako prekonali náročné obdobia; čo ich vo vzťahu baví; aké hodnoty vyznávajú a žijú, …

Spomienky na spoločnú históriu prirodzene vedú k vďačnosti za spoločný vzťah aj za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. A v neposlednom rade téma NTM 2020 pripomína, že budúce kapitoly spoločného príbehu píšeme už dnes.

Tohtoročný NTM je najmä o originálnych príbehoch jednotlivých dvojíc. Na stránke NTM si môžete prečítať niekoľko príbehov, ktoré inšpirujú. Tiež tam nájdete množstvo pozvánok na podujatia NTM po celom Slovensku ako aj tipy na čas strávený len vo dvojici.

Ponúkame aj online kurz SPOKOJNÉ MANŽELSTVO,  ktorý vznikol špeciálne k jubilejnému ročníku NTM. Tí, ktorí sa rozhodnú prejsť týmto kurzom, získajú množstvo podnetov k tomu, aby lepšie porozumeli a tiež urobili konkrétne kroky preto, aby sa vo vzťahu cítili spokojnejší.

Jednotiacou aktivitou NTM 2020 sú VEČERY PRÍBEHOV, ktoré sa počas Týždňa manželstva konajú na viac ako 20 miestach od Sniny až po Bratislavu. Sú to spoločenské večery, kde si manželia vypočujú zaujímavé príbehy zo života iných párov a zaspomínajú na tie vlastné. A to v príjemnom prostredí s večerou, prípadne s občerstvením.

Zaujímavé zistenia odborníkov

Závery britského výskumného inštitútu Marriage Foundation  priniesli nové zistenia o rozpadoch rodín. Podľa výsledkov výskumu až takmer tretina párov uvádza „vzájomné odcudzenie“ ako príčinu ich rozvodu. Aj preto priniesť párom podnety pre občerstvenie ich vzťahu môže byť skutočne vitálne. A Národný týždeň manželstva vytvára k tomu množstvo príležitostí. 

Viac informácií o Národnom týždni manželstva 2020 na Slovensku, tipy a články k téme nájdete na www.ntm.sk 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Generacie su rozložené po celom Slovensku, nie len v hlavných mestach. To znamena že pred 30timi rokmi to bolo cele Československo ako jedna krajina to je fakt aj v ramci rodin.

    Čiže rodina je aj jden dva, atd. / iný svet/

Pridaj komentár