Aktualizované 28.11.2021
Minister školstva Branislav Grohling na brífingu 26. novembra predstavil plán, ako udržať deti v školách čo najdlhšie – do vianočných prázdnin , ktoré sa však zrejme začnú tento rok takmer o týždeň skôr.
Zároveň zopakoval, že by sme mali riešiť dospelých, nie deti. Pretože opatreniami chránime dospelých, aby neskončili v nemocniciach a tí sa môžu očkovať.
Unsplash Povinnosť nosiť rúška Od štvrtka 25. novembra sa znova vrátila povinnosť nosiť rúško počas vyučovania.
Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (č. 262) majú výnimku z nosenia rúška:
a) deti do 6 rokov veku,
b) deti v materskej škole, v inom obdobnom zariadení pre deti alebo v školskom zariadení,
c) osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
d) osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
e) pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov pri výchove a vzdelávaní detí a žiakov so sluchovým postihnutím alebo detí a žiakov s poruchami autistického spektra,
f) pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov pri výchove a vzdelávaní žiakov so stredným stupňom mentálneho postihnutia, ťažkým stupňom mentálneho postihnutia, hlbokým stupňom mentálneho postihnutia alebo žiakov s mentálnym postihnutím, ktorí majú aj iné zdravotné postihnutie, sú držiteľmi preukazu zdravotne ťažko postihnutých a nemôžu sa vzdelávať podľa variantu A alebo B,3)
»»»»»»»» Pozitívny žiak, celá trieda v karanténe .
Rušia sa krúžky Aby sme deti čo najdlhšie udržali vo vyučovacom procese, musia sa prijať aj opatrenia, ktoré ich obmedzia na socializácii v rámci krúžkov, povedal minister školstva.
Od pondelka 29.11. sa preto prerušuje činnosť základných umeleckých škôl, centier voľného času a všetkých iných mimoškolských aktivít.
Znova sa bude musieť zaviezť zákaz zmiešania tried a oddeleného stravovania, čo zvýši nároky na riaditeľov škôl.
»»»»»»»» Prečítajte si aj: Zmena. Vianočné prázdniny budú skôr .
Čo ak sa rodičia boja dať deti do školy Minister školstva nevylúčil, že prichádza do úvahy aj možnosť, aby si rodičia, ktorí sa boja kvôli epidemickej situácii poslať dieťa do škôl, nechali dieťa doma. Pripomenul, že podobný variant použil rakúsky minister školstva a aj to je model, ktorým sa môžeme inšpirovať.
Aktualizácia Školského semaforu 26. novembra priniesla zmenu vyhodnocovania výsledkov domácich antigénových testov, ktoré po novom posielajú deti automaticky do karantény. Doteraz sa čakalo na potvrdenie PCR testom.
»»»»»»»» Prečítajte si aj: Pozitívny spolužiak: domáci samotest už posiela triedu do karantény .
Loading...