Audioknihy – knihy na počúvanie

Tip na knihu 0

Poznáme to všetci. Žijeme v uponáhľanej dobe a aj tí, ktorí knihy a čítanie milujú, majú na ne čoraz menej času. Čítanie obľúbených autorov často presúvame na víkendy, na čas dovoleniek a oddychu. Na slovenský trh sa preto dostávajú v čoraz širšom zastúpení aj knihy na počúvanie.

Výhody audioknihy

Veľkou prednosťou audiokníh je to, že ich možno počúvať a zároveň vykonávať aj inú činnosť: pri športovaní, na prechádzkach, pri domácich prácach, či počas cestovania v aute.

Audioknihy sú tiež jednou z ciest ako zvýšiť úroveň hovorenej reči. Audiokniha je umelecký zážitok z hovoreného slova a pohodlné, praktické zoznámenie sa so skvelými autormi a ich dielami v jednom. Je tu však aj ďalší rozmer.

Žijú medzi nami aj zrakovo postihnutí občania, pre ktorých predstavujú knihy na počúvanie ideálnu možnosť zoznamovať sa so skvostami domácej a zahraničnej tvorby.

Knihy na počúvanie sú nahraté na CD nosičoch, ktoré sú v súčasnosti na Slovensku najprístupnejšie. Každá kniha je na niekoľkých CD a všetky spolu sú zabalené v boxe.

Vypočuť si tak môžete svetový bestseller Harry Potter a Kameň mudrcov od J.K. Rowlingovej. Knihu o mladom čarodejníkovi načítal Marek Fašiang.

Ak máte radi fantasy, určite budete poznať knihu Zlatý kompas – knihu sfilmovali a teraz si môžete vypočuť skvelé dobrodružstvá aj v podaní Mariána Labudu ml.

Coelhovho Alchymistu netreba predstavovať, poznajú jo stámilióny ľudí po celom svete a v slovenčine ho famózne načítal Marián Geišberg.

No a v ponuke je aj príbeh slovenskej bestselleristky Táni Keleovej-Vasilkovej Modrý dom

Ukážky si môžete vypočuť a prečítať na Knižnom webe.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár