Čo si hračky rozprávali

Milan Buno, tip na knihu 2

Neďaleko bratislavskej Kalvárie žila v tichej uličke spisovateľka Mária Ďuríčková. Jej meno, ale predovšetkým pôvabné láskavé príbehy, ktoré napísala, poznajú nielen dnešné deti, ale aj ich rodičia. Knižka Čo si hračky rozprávali zavedie najmenších čitateľov do jednej izbičky plnej hračiek a dozvedia sa všeličo o ich živote, snoch i túžbach.

Dievčatko Marinka práve nie je doma. Veď chodieva do škôlky, behá po ihrisku, prechádza sa v parku a ktoviekde ešte. No hračkám je smutno, a aby čakanie na Marinku nebolo také dlhé, každá hračka rozpovie, aké dobrodružstvo s dievčatkom zažila. A tak si budete môcť prečítať štrnásť krásnych rozprávok – z divadla i z hory, spod gauča aj zo skrinky, z cirkusu či z balkóna. V knižke nájdete aj Snehovú rozprávku a príbeh V cudzích službách.

Všetky hračky sa dostanú k slovu…len hojdací koník je smutný. Nikto sa na ňom už veľmi dlho nehojdal, a pretože je veľký, nemôže ani ísť s Marinkou do parku.

Mária Ďuríčková má pridobré srdce, aby koníka nechala zabudnutého stáť kdesi v kúte. Aj on sa napokon dočká svojho príbehu.

Potešte svoje deti knihou Čo si hračky rozprávali.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Jeeej, ked som bola mala velmi som mala rada tuto knizku 🙂 a teraz ju citavam mojej mladsej a vzdy si k nam prisadne aj moj dvanastrocny 🙂 obom sa im to paci 🙂

Pridaj komentár