Dámy, dostaňte sa za 10 minút do formy!

Milan Buno, tip na knihu 0

Pilates je veľmi obľúbená metóda cvičenia, lebo formuje celé telo, zlepšuje jeho postoj a napráva chybné návyky v jeho držaní, ktoré sme časom získali. Cvičia ho najmä ženy – či už mladšie, staršie, na materskej. Všetky vás potešíme – práve vychádza praktická príručka, usporiadaná ako stolový kalendár, ktorá poradí, ako byť vždy fit. Stačí cvičiť denne 10 minút a vďaka päťdesiatke cvičebným zostavám môžete každý deň precvičovať inú svalovú skupinu. Ľahšie a jednoduchšie to už byť nemôže! Je tu Pilates – Za 10 minút do formy.

Praktická príručka poradí, ako si cvičením príjemne a nenásilne utužiť zdravie a byť fit. Okrem 50 prehľadne usporiadaných cvičebných zostáv, ktoré si ľahko osvojíte, nájdete v knihe zmysluplné a vzájomne sa dopĺňajúce cviky, cvičenia vhodné pre začiatočníkov i pokročilých, a tiež podrobný opis všetkých cvikov aj s obrázkami.

Cviky v tejto knihy vám pomôžu zbaviť sa napätia a uvoľňujú celý organizmus. Pilatesovým cvičením sa trénujú najmä vnútorné skupiny svalov, ktoré si ani veľmi neuvedomujete. Cvičenie je šetrné, ale efektívne, aby ste dosiahli prirodzenú rovnováhu medzi ohybnosťou a kontrolovanými pohybmi. Obnoví sa prirodzená rovnováha svalov, skrátené svaly sa naťahujú a posilňujú.

Tieto cvičenia vo veľkej miere zlepšujú koncentráciu a schopnosť koordinovať a uvoľňovať svaly v celom tele. Začínajú sa zahrievacím kolom, potom nasledujú dva rozdielne cviky, pričom každý deň sa precvičuje iná svalová skupina. Desaťminútový denný program zakončíte cvičením zostavy na uvoľnenie. Vyberte si denný program cvičení zameraných na brucho, končatiny a zadok vo vyváženom pomere.

Viac o knihe Pilates – Za 10 minút do formy .

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár