Deti v kuchyni? Áno!

Milan Buno, tip na knihu 1

Mamičky sa delia na dva typy. Tie trpezlivé a pozitívne naladené, ktoré nechávajú svoje deti pomáhať v kuchyni, nech už je výsledok akýkoľvek. Tie druhé už nie sú také prístupné, dovolia svojím ratolestiam menšie práce, niečo vymiešať, rozbiť vajíčko, ale radšej šup z kuchyne. Veď je toľko práce, čo treba stihnúť a kto zavadzia a zdržiava, musí ísť nabok. Ak patríte k prvej skupine, alebo ste niekde medzi, určite vás nadchne kniha Deti v kuchyni.

Táto kuchárska kniha je určená všetkým školákom, ktorí radi varia, pečú, vykrajujú, miešajú alebo sa iba motajú po kuchyni. Vtipná pomôcka aj pre úplných začiatočníkov je plná pestrých fotografií. Už fakt, že dieťa samé túži pomáhať pri varení a pečené, môžete zúročiť neskôr a zapojiť ho aj do ďalších pracovných aktivít rodiny.

Začiatky bývajú ťažké a niekedy to s malým drobcom v kuchyni vyzerá ako epizóda zo seriálu Mr. Bean. Na koberci rozsypaná múka, na obkladačkách prilepené cesto, po dreze rozliate mlieko a žĺtok z vajíčka vo vlasoch. Oplatí sa však byť trpezlivý a s pribúdajúcimi rokmi sa rozrastajú aj činnosti, pri ktorých deti naozaj vedia pomôcť.

Knižka Deti v kuchyni prináša 29 jednoduchých a chutných receptov, ktoré si deti môžu pripraviť úplne sami. Dobrodružnou cestou ich sprevádza maškrtný maxipes Dany a množstvo veselých kresbičiek.

S deťmi v kuchyni si môžete užiť naozaj príjemné a veselé chvíle…len to chce možno zmeniť prístup a vydržať. Všetka námaha sa neskôr vráti – či už vám pri iných domácich prácach alebo budúcemu partnerovi vášho dieťaťa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Kuk:

    ako to skončí, keď má dieťa diéty a musí jesť 5-krát za deň, nesmie prihrievané jedlo http://www.dobrenapady.info/pubertak-vari-ii-rn230.htm Proste syn začal v desiatich rokoch variť, lebo to inak nešlo: http://www.dobrenapady.info/milaciky-od-mojho-syna-rn226.htm a Ludkove rizoto máme radi všetci. Chcel by vydať kuchárku so svojimi jednoduchými receptami, ktoré zvládne aj ten menej obratný v kuchyni a väčšina z nich je aj zdravá.

Pridaj komentár