Detský svet a Najmocnejšie kúzlo

Mgr. Milan Buno 0

Práve vyšla krásna knižka Najmocnejšie kúzlo o víle Juliane, vodníkovi Matúšovi a malej čarodejnici Kláre, ktorí sa vydali do sveta ľudí, aby nakoniec zistili, čo je najmocnejšie kúzlo na svete. Tri milé príbehy v jednej knižke. Sú plné rozprávkových bytostí, čarodejníkov, víl a vodníkov. S krásnymi ilustráciami Bystríka Vanča máte s deťmi postarané o niekoľko príjemných večerov.

Víla, vodník i čarodejnica vyrastajú vo svete plnom čarov a kúziel. Ale čoskoro zistia, že aj my ľudia vieme čarovať – liečivými bylinkami dokážeme prinavrátiť zdravie, z hliny vytvoriť krásnu keramiku a z dreva hudobné nástroje. Vieme tiež pekne tancovať a maľovať…no veď čítajte, o čom sú tri krásne rozprávky v knižke Najmocnejšie kúzlo.

Vodník Matúš je iný ako ostatní vodníci na okolí. Z rybiek a rakov si nespraví sluhov, ale správa sa, akoby boli jeho kamaráti. Najviac ho teší, keď sa mu podarí skamarátiť sa aj s ľuďmi a ich svetom plným umenia a remesiel, kde dokážu vytvoriť z kusa hliny farebný krčah alebo z cesta chrumkavý bochník. A čo sa stane, keď sa v Štiavnici zamiluje do dlhovlasej Barborky?
Ľudia sa predsa vodníkov odjakživa boja…   Alebo ani nie?

Čarodejnica Klára sa zasa ocitne v útulnej chalúpke babičky, ktorá býva na kraji lesa. To čierna mačka, metla opretá o dom a tajomný les ju popletú, takže si myslí, že sa ide učiť k skúsenej čarodejnici. Klára zisťuje, že „čarovanie“ u babičky, ktorá sa vyzná v liečivých bylinkách, je úplne iné ako sa učila v škole a presne tak sa jej to páči. S babičkou sa však na čas rozlúči, keď premenená spočiatku na sovu plamienku, neskôr zasa na vlka hľadá svojich stratených rodičov.

O ľudskom svete doposiaľ nič netuší ani víla Juliana. Vždy si myslela, že vie tancovať najrýchlejšie zo všetkých, no len kým s Jeronýmom neuvidí cirkusové predstavenie so štíhlymi akrobatkami a tanečnicami na lanách. Mladý čarodejník jej ukáže aj mestskú bránu a trenčiansky hrad, kde však na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Kto nakoniec zachráni Julianu a celú Rozprávkovú horu?

To všetko sa dozviete v novej pôvodnej rozprávkovej knihe Najmocnejšie kúzlo.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár