Macko Puf a nové dobrodružstvá

Milan Buno, tip na knihu 1

Macko Puf je u detí mimoriadne obľúbená postavička – aj preto obchodníci siahli po rôznych predmetoch v štýle macka ako magnetky, puzzle, knižka so samolepkami, osuška… dajme si však ruku na srdce: však je aj tak najlepšia knižka o dobrodružstvách Macka Puf? A práve vychádzajú dve nové knižky, ktoré vaše deti určite potešia.

Macko Puf – Hopsajúce priateľstvo je novinka, v ktorej Tiger vynašiel úplne novú skokanskú hru a už sa nemôže dočkať, až si ju zahrá s kamarátmi. Je tu však jeden problém – jeho kamarátov skákanie nebaví a Tiger sa cíti veľmi osamelý. Podarí sa mu medzi nimi nájsť niekoho, kto by si skákanie obľúbil tak ako on?

Druhá novinka Macko Puf – Lepšie ako med je nádherný príbeh, v ktorom si macko chce vyskúšať niečo nové, nie len stále jesť med. Dá na rady svojich kamarátov a pracuje v záhrade, píše pamäti, obeduje bodliaky a žalude alebo pomáha Kengurici s domácimi prácami. Skúša nové veci, aby nakoniec zistil, že med má zo všetkého najradšej.

Svet Macka Puf je jednoducho úžasný a nikdy sa v ňom nenudíte. Stále sa v ňom niečo deje, o čom stojí za to rozprávať. Navyše u detí rozvíja pocit priateľstva, pomoci blízkym, empatie a spolupatričnosti. Séria Macko Puf chce najmenším čitateľom ukázať, ako byť skutočnými kamarátmi. Ako sa dá spoznávať život okolo nás, ako spoznávať ľudí, deliť sa s kamarátmi a starať sa o tých, čo to potrebujú.

Knihy o Mackovi Pufovi nájdete aj v internetovom kníhkupectve www.bux.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Tento obľúbený macko rovnako ako Krtko snáď nechýba v žiadnej detskej knižnici. Rozprávky o Mackovi Pu sme sice veľmi nečítali ale zaujali nás jeho encyklopédie. A samozrejme plyšový macko Pu čítal s nami zwinker

Pridaj komentár