Najmenšia rodina na svete

Milan Buno, tip na knihu 0

Túto knihu si vaše deti zamilujú. A možno aj vy:) V záplave rôznych Pokémonov, Barbie a pretechnizovaných animákov je Najmenšia rodina na svete úžasná knižka o priateľstve, rodine, o dôležitosti vzdelania a predstavivosti… Prací prášok spôsobí, že rodina Hňatliakovcov sa postupne zmenšuje, až sa stane súčasťou mikrosveta takmer neviditeľného voľným okom. Vo svojej miniatúrnej podobe začnú účinkovať v úspešnej televíznej šou. A ich dobrodružstvá sa môžu začať…

Najmenšia rodina na svete sú príbehy, ktoré nielen pobavia a vtiahnu deti do sveta fantázie, ale obsahujú aj ponaučenie. Napríklad príbeh Trampoty s vodou je o chlapcovi, ktorý sa nerád umýva, a pred ktorým voda uteká s panickým strachom. „Knižka je oslavou nápadov, ktoré sú všade, kam sa pozrieme,“ vysvetľuje autor Michal Jedinák.

Hoci sú v knižke aj nezvyčajné veci ako strašidlá alebo mimozemšťania, ešte dôležitejšie  sú tie všedné – prací prášok, fotoaparát, televízor, ponožky, štipce… „Napríklad farebné štipce medzi sebou bojujú o náklonnosť ľudí, ponožky sa menia na ponorky a podobne,“ približuje s úsmevom autor Najmenšej rodiny na svete. V zdanlivo nudných predmetoch hľadal niečo nové, neobyčajné a zábavné, čo sa deťom rozhodne bude páčiť.

Príbehy sú zručne napísané, ľahko sa čítajú a porozumejú im aj menšie deti. Stretnete v nich napríklad holuba Ferka, ktorý prekoná nástrahy osudu vďaka tomu, že sa učí od múdreho papagája. A určite si obľúbite popleteného psíka Emila, ktorého tiež prezývajú Omyl. „Inšpiroval ma k nemu veselý plyšový jazvečík mojej priateľky, a dokonca aj Emil na ilustráciách Kataríny Gasko sa naňho podobá, hoci nášho jazvečíka nemôže poznať,“ dodáva Michal Jedinák.

Začnite čítať bláznivý príbeh, ako sa to všetko začalo.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár