Najžiadanejšie detské knihy pred Vianocami

Milan Buno 0

Nie je nad dobrú detskú knižku, povedal svojho času Stano Štepka. Deti podľa najnovších prieskumov čítajú a chcú čítať, prípadne aby tým menším rodičia predčítavali. A zdá sa, že predaje kníh pre deti to dokazujú. O ktoré knihy je najväčší záujem pár dní pred Vianocami? Čo si ešte stihnete objednať a príde vám pod vianočný stromček? Ponúkame zopár tipov.

Pre deti od 2 do 6 rokov je vhodná nová séria pracovných zošitov s názvom Prvá univerzita. Určené sú  pre vzdelávanie a zábavu detí – v niektorých sú nálepky, v ďalších anglické slovíčka, v iných počítanie či pomocníček.

Jednou z najobľúbenejších kníh, ktoré sa kupujú pod vianočný stromček, sú Dobšinského rozprávky. Nové vydanie Slovenských rozprávok s ilustráciami uznávaného maliara Dušana Kállaya ponúka tie najznámejšie rozprávky ako Soľ nad zlato, Zlatovláska, Janko Hraško, O troch grošoch či Popolvár.  „Kde bolo, tam bolo…“ alebo „Bol jeden kráľ, mal tri dcéry a všetky mal rovnako rád.“ Kto by nepoznal tieto vety, ktoré nás dokázali preniesť do čarovných krajín s rozprávkovými bytosťami:)

K podobnej klasike patria knižky z vydavateľstva Buvik – O Jankovi Polienkovi, Tolstého Rozprávky a bájky, ale aj Panna z jabĺčka od Erbena, ktorá obsahuje šesť klasických rozprávok: o vtákovi Ohnivákovi či trojici Dlhý, Široký, Bystrozraký. Buvik vydal aj krásnu knihu Hovorníček od Dana Heviera. Je to veselá obrázková knižka pre deti, ktoré chcú vedieť dobre a pekne rozprávať. Nechýbajú rečové rozcvičky pre ich nepoddajný jazýček.

Fanúšikov zábavnej série Denník odvážneho bojka potešil 4.diel s názvom Prázdniny pod psa. Svetový hit si konečne získal aj slovenských čitateľov – čítanie o trapasoch smoliara Grega Heffleyoho pobavia nielen malých čitateľov, ale „podľahli“ mu aj mnohí dospeláci:).

Veľký záujem je aj o novú knihy Tamary Heribanovej s nádhernými ilustráciami Petry Hilbert a v špeciálnej úprave. „Pre mňa je to jedna z najkrajších detských kníh, odkedy som vyrástol z  malých nohavíc,“ priznal napríklad známy moderátor Martin Pyco Rausch. Misia Eva, prísne tajné je príbeh o druháčke Evke Šidlovej, ktorá sa rozhodne zachrániť svoju rodinu a dať rozvedených rodičov opäť dokopy. „Je to kniha o láske, odvahe a o tom, že keď niečo naozaj veľmi chceme, keď na tom sne a túžbe usilovne pracujeme, tak nám nič nestojí v ceste. Treba robiť veci so srdcom,“ odkazuje Tamara Heribanová.

A čo tínedžeri? Deti nad 10 rokov? Priznajme si, čoraz viac holdujú sociálnym sieťam, kde si píšu, postujú fotky, chatujú. Pre tých väčších tínedžerov odporúčame novinku Tweetni mi o mladej blogerke, ktorá má množstvo followerov, je kráľovnou sekáčov, ale v škole ju považujú za módnu katastrofu. Zrazu sa však dá dokopy so školskou hviezdou, vzorným študentom a idolom dievčat. Ako je to možné? Veď nemajú nič spoločné, tak prečo sa stále bozkávajú?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár