Pilates – všetko pre štíhlu postavu

Milan Buno, tip na knihu 0

Pôrod, následná starostlivosť o dieťa a nedostatok času na vlastné telo dokáže s nami urobiť divy. Nejedna mamička je zúfalá z kilogramov, ktoré nie a nie zhodiť. Držia sa ako nalepené. Je tu však nový komplet, s ktorým si vypracujte štíhle, zdravé a pevné telo. Pilates – všetko pre štíhlu postavu je podložka, kniha a DVD v jednom. Ideálny  fitnes v pokoji domova.

Ľudia už celé desaťročia využívajú Pilatesovu metódu na zlepšenie telesnej aj duševnej pohody a uvedomelé vypracovanie silného, štíhleho a zdravého tela. Tento 64-stranový plnofarebný návod vám predstaví kompletný tréningový program založený na Pilatesovej metóde. Každý cvik ilustrujú farebné fotografie, ktoré presne dokumentujú každý krok. Na priloženom DVD vás bude programom sprevádzať skúsená inštruktorka Elise Wattsová.

V kombinácii s vyváženou stravou a pravidelným kardiovaskulárnym cvičením pilates výrazne prispieva k úspešnému chudnutiu. Pilates – všetko pre štíhlu líniu pomôže začiatočníkom aj skúseným cvičencom spoznať svoje telo a objaviť jeho potenciál.

Návody sa venujú tradičnému kardiocvičeniu, pri ktorom spaľujete najmä energiu z uskladnených zásob, čo vedie k efektívnemu odbúravaniu nadbytočného tuku. Dôležité je cvičenie vo vode –  voda totiž kladie odpor a uľahčuje spevňovanie svalov bez opotrebovávania kĺbov. Vďaka tomu každému umožňuje bezpečný dlhodobý tréning.

Nezabúdajte na rekreačný pohyb , odpočinok a správne dýchanie. Pilates by ste mali praktizovať najmenej trikrát týždenne. Jeden až dva dni do týždňa by ste mali venovať odpočinku, aby si vaše telo zvyklo na zmeny, ktorými prechádza, a načerpalo energiu na náročnejšie dni. Pilatesov systém pri dýchaní využíva pohyb bránice a medzirebrových svalov. Zameriava sa na rozťahovanie hrudného koša do bokov, odblokovanie trupu, spriechodnenie dýchacích ciest a zlepšenie držania tela.

Viac informácií o knihe Pilates – všetko pre štíhlu postavu nájdete v internetovom kníhkupectve BUX.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár