Sexi mamy

Milan Buno, tip na knihu 0

Mamičky a ich každodenné starosti s deťmi. Pri menších prebaľovanie, zaparený zadoček, reflux…u väčších snaha vychovať slušné a neraz i poslušné dieťa. Konečne niekto napísal knihu čisto pre mamy na materskej. Sexi mamy je satirický pohľad do života bohémskych tridsiatničiek, ktoré všetku silu, čas a energiu investujú do svojich detí a za každú cenu si chcú udržať aj nefunkčné manželstvo.

V jedno veľmi horúce leto sa pretnú osudy štyroch brooklynských mamičiek na materskej. Herečka Melora Leighová má v skrini dve sošky Oscara, ale jej filmová kariéra stagnuje a priazne fanúšikov sa nedočkala, ani keď si adoptovala rozkošného Vietnamca Oriona. Namiesto toho, aby sa tešila z krásneho sídla a väčšmi sa venovala manželovi, užíva plné priehrštia psychofarmák, tajne popíja a trpí kleptomániou.

Atraktívna redaktorka módneho časopisu Rebecca Rosová veľmi ťažko znáša, že po narodení dcéry Abbie hrá v manželovom srdci druhé husle. Chce zahnať nudu a frustráciu z nenaplnených erotických fantázií, a preto sa nerozumne vrhne do náručia vášnivého ryšavého hrdinu akčných filmov zo susedstva. Ich dobrodružstvo nezostane bez následkov…

Lizzie O’Donnellová sa zo všetkých síl snaží byť ideálnou partnerkou čierneho bluesového gitaristu Jaya a vzornou mamou malého Manca, v skutočnosti však má problémy nielen s vlastnou sexuálnou orientáciou, ale aj s odlišnou farbou pleti vlastného syna.

No a napokon Karen Bryanová je posadnutá tromi vecami: svojím synom Darbym, ktorého ešte v štyroch rokoch prebaľuje a vozí v kočíku, kúpou krajšieho bytu na prestížnejšej adrese a Melorou Leighovou, ktorej závidí krásu, bohatstvo, pestúnky a nádherný dom.

Hoci sa Sexi mamy odohrávajú v New Yorku a ich starosti nám môžu byť na míle vzdialené, sú vykreslené neuveriteľne uveriteľne a nejedna mam sa v nich spozná. Málo opisov a veľa dialógov dodáva príbehu spád, akciu, takže rýchlo sa doň ponoríte a postupne si uvedomujete: ja ich vlastne chápem.  Ideálna knižka na čítanie v parku, či na ihrisku, keď sa vaše deti hrajú a vy si konečne pre seba ukradnete chvíľu voľna.

Prečítajte si úryvok z knihy Sexi mamy.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár