Starostlivosť o dieťa

Milan Buno, tip na knihu 0

Výchova zdravého novorodenca a malého dieťaťa vyžaduje zručnosti a vedomosti, ktoré by mali rodičia získať rýchlo a jednoducho – o tom, aká strava je pre dieťa najvhodnejšia, ako ho udržiavať v čistote a pohode a ako ho chrániť pred nebezpečenstvom a chorobami. Dôležité je aj to, aby rodičia pohotovo našli všetky potrebné vedomosti a mohli sa presne a účinne riadiť získanými radami. Ak hľadáte takúto knihu, práve vychádza 400-stranová novinka Starostlivosť o dieťa za špeciálnu uvádzaciu cenu, ktorá vás rozhodne nesklame.

Starostlivosť o dieťa je komplexný, najmodernejší sprievodca starostlivosti o dojča a batoľa. Obsahuje všetko, čo by mali rodičia vedieť od narodenia dieťaťa až do troch rokov. Osobitné skladacie strany obsahujú postupy v starostlivosti o novorodenca krok za krokom.

Kniha obsahuje aj podrobnú kapitolu o zdraví dieťaťa spolu s návodmi, ako zaistiť jeho bezpečnosť, a s najnovšími možnosťami liečby bežných detských ochorení.

V knihe je aj veľa receptov vhodných pre deti a v rámčekoch sú výchovné odporúčania a vedecky podložené fakty.

Starostlivosť o dieťa vám ponúkne podrobné návody mesiac po mesiaci o tom, čo môžu rodičia očakávať v čase, keď sa z novorodenca stáva dojča a neskôr batoľa.

Celá kapitola je zasvätená problematike rastu a vývoja a tomu, ako rodičia môžu podporovať tieto aspekty.

Bohato ilustrovaný praktický návod zostavil tím špecialistov v oblasti neonatológie a pediatrie tak, aby rodičia mohli pohotovo nájsť všetko, čo potrebujú vedieť…pretože priznajme si to –  nemajú dostatok voľného času, aby prácne vyhľadávali všetky potrebné informácie. Správna starostlivosť o dieťa môže občas vyvolávať strach, lebo väčšina čerstvých rodičov je neskúsená a pre deti je dôležité, aby rodičia rýchlo rozpoznali, že vyžadujú ich pozornosť. V tomto vám Starostlivosť o dieťa pomôže.

Autor Tony Waterston je špecialista na pediatriu,  prednáša na univerzite v anglickom Newcastli a osobitne sa zaujíma o zdravotný stav detí, otázky verejného zdravotníctva v detskom veku a o medicínske vzdelávanie. Napísal viac ako šesťdesiat publikácií. Ďalší spoluautori sú odborníci na dojčenie a výživu detí, detské sestry a praktickí pediatri.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár