Výchova bez blbých kecov!

Mgr. Milan Buno 0

Menej je niekedy viac – aj pri výchove samostatných, zodpovedných a silných detí. Mnoho vecí sa dá úspešne riešiť bez zbytočných rečí. Rodičovstva nemôže byť ani príliš veľa, ani primálo. Jednoducho tak akurát. A práve o tom je novinka, ktorá vám dá tipy na výchovu detí a ponúka triky, ako vybŕdnuť z mnohých ošemetných situácií.

Výchova bez blbých keců je s humorom napísaná príručka pre rodičov, ktorí sú už unavení z večného upratovania vecí po deťoch, krotenia súrodeneckých šarvátok a vykonávania všemožnej práce v domácnosti. Myšlienka tejto knihy má dlhodobé uplatnenie, pretože zo svojej podstaty verí v deti samotné – a to je v dnešnej dobe neraz prehnanej starostlivosti nesmierne dôležitá vec.

Autorka Vicki Hoefle sa vyše dvadsať rokov venuje rodičom s deťmi, pričom kombinuje svoje praktické skúsenosti so znalosťami adlerovskej psychológie.

  • Ako sa nestať slúžkou svojich detí?
  • Ako udržiavať disciplínu?
  • Čo je to syndróm slepej uličky?

Vyhnite sa lepiacej páske (áno, tej, ktorou prelepíte dieťaťu ústa) a nájdite riešenia: ako napraviť poranené vzťahy, ako otvoriť myseľ a zavrieť pusu, ako ignorovať drámy a neposlušnosť?

Knihy o rodičovstve sú ako knihy o diéte: chvíľu fungujú a potom ste späť na mŕtvom bode. „Zdá sa, že pri tejto knihe je to inak,“ myslí si známa blogerka a spisovateľka Lenore Skenazy. „Je to myšlienka, ktorá je uskutočniteľná z dlhodobého hľadiska a naozaj funguje.“

Ak chcete zmeniť dynamiku vo svoje domácnosti a vychovávať sebestačné, pozorné a odolné deti, prečítajte si knihu Výchova bez blbých keců

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár