Žije, aj keď nemala chuť

Mária Kohutiarová 0

Problémy s rodičmi.

Škola, v ktorej to hapruje a známky nie sú skvostné.

Obesený spolužiak, pred pár dňami vyzeral v pohode.

Trauma z nečakaného znásilnenia.

Vyhrážky do telefónu: neopováž sa to nikde hovoriť!

Chuť vracať každé ráno nad sebou.

Ktorý z týchto dôvodov by stačil nielen sedemnástke, aby povedala tie okrídlené slovíčka: „Mám depku“?

Kristen sa prihodilo všetko naraz v krátkom čase.

A tak jednoducho mala zrazu pocit, že o takýto život nemá záujem. Riešenie, ktoré jej prišlo na rozum, sa zdalo jednoduché: pred sebou mala trať, oproti šiel nákladný vlak. Ľahla si na koľajnice…

Prekvapujúco sa jej príbeh nekončí, ale začína.

Kristen sa dostáva zo všetkých problémov a pohľad späť ju udivuje: prežila neuveriteľným zázrakom, proti zákonom logiky a výpočtom inžinierov, ktorí konštruovali vlaky a počítali s prípadmi, ako je ona.

V jej živote sa mnohé veci od okamihu, ako prežila pokus o samovraždu, zmenili: ale paradoxne k lepšiemu. Inak by nemohla na konci povedať slová vďaky za svoje vtedy unáhlené rozhodnutie… Kde by bola, keby bola zdravá?

Čítať jej príbeh znamená znovu si uvedomiť starú známu pravdu, že všetko zlé je na niečo dobré: ak človek o svoje miesto pod slnkom bojuje. A že čo človeka nezabije, to ho posilní a urobí lepším. Ak sa nedá a ak hľadá cestu, počúva, vie si priznať omyly a ísť dopredu.

Kristen pred nehodou má silné depresie a zdravé nohy, takže môže všetko.

Prečo nie je šťastná?

Kristen po nehode nohy nemá, učí sa fungovať s protézami, ale… depresie postupne odchádzajú a prognózy o doživotnom užívaní liekov sa nenaplňujú. Miesto toho prichádza nové štúdium, zmysel života, vízie do budúcnosti.

Kristen bez nôh sa smeje bezprostredne a vie si život vychutnať cez tie podstatné veci. Prečo?

Na to treba siahnuť po knihe, ktorá má čo povedať tak –násťročným, ako aj tým, ktorí sa starajú o ich výchovu: aký vážny je problém s depresiou, ako nájsť svoj pevný bod, Cieľ, za ktorým ísť a ktorý napĺňa a dáva radosť do života?

Choďte do knihkupectva a hľadajte nadpis: Život napriek mojej vôli. Stojí za to si strany nasledujúce za nadpisom dobre prečítať.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (8 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Pridaj komentár