Uzatvárať životné poistenie pre bábätko je nezmysel

Martin Šimko 0

Všetci chceme pre svoje deti len to najlepšie. Plánujeme im budúcnosť a dúfame, že sa im podarí podľa našich predstáv. Bude z môjho syna právnik, alebo stolár? Bude maľovať, alebo hrať futbal? Mnohí z nás pri plánovaní budúcnosti svojim ratolestiam premýšľajú aj o finančnom zabezpečení a istotách. Každý máme nejakého známeho – finančného poradcu, ktorý nám ponúkne jeden z množstva poistných produktov pre deti. Má takéto poistenie význam?


Životné a úrazové poistenie, akým je aj poistenie detí má ako hlavný účel ochranu vašich finančných záväzkov v prípade nepríjemných udalostí. Vaše deti však peniaze do domácnosti väčšinu neprinášajú. Preto platí, že finančné zabezpečenie detí vedie cez finančné zabezpečenie rodičov.

To si uvedomujú aj poisťovne, preto poistné produkty pre deti spájajú so sporením. Môžete tak uzavrieť poistenie vena, ktoré preplatí vašej dcére svadbu, alebo poistenie na štúdiá, ktoré pokryje náklady na drahé štúdium. Problémom je, že poistenie nie je ideálny spôsob sporenia, na to nebolo vymyslené. Investičné životné poistenie obsahuje omnoho vyššie poplatky ako priame sporenie do fondov.

Ako zabezpečiť moje dieťa a neprerobiť na tom?

  • Neuzatvárajte svojmu dieťaťu životné poistenie. Jedinou výnimkou je, ak váš syn, alebo dcéra športuje a bojíte sa úrazov. Vtedy sa to oplatí.
  • Naopak, ak chcete svoje deti finančne ochrániť, premýšľajte nad rizikovým životným poistením vy.
  • Ak chcete svojim deťom sporiť na budúcnosť, čo je určite skvelé rozhodnutie, skúste niektoré efektívnejšie spôsoby. V dnešnej dobe najvyhľadávanejšími sú investície do ETF fondov a akcií – napríklad cez nejakého priameho brokera, Investície do zlata priamo cez mincovňu, alebo do kryptomien. Výber záleží na vás, určite si ale nechajte poradiť.
  • V prípade, že sa rozhodnete uzatvoriť poistenie, alebo investovať do nejakého štandardného nástroja, určite si nechajte poradiť a dajte si záležať pri výbere poradcu.

Martin Šimko – Poistenie.sk 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár