100 eur na dieťa by sme mali dostať za september všetci

Monika Vandáková 0

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak po rokovaní vlády dnes vyhlásil, že vláda chystá vyplácania jednorazového príplatku na každé dieťa, teda nie len pre prváčikov.

„Vzhľadom k tomu, že nám začína o dva dni nový školský rok a rozmýšľali sme, že akou formou pomôcť rodičom detí počas pandémie, tak určite takýto jednorazový príspevok vo výške 100 eur na každé dieťa do dovŕšenia 18. roku života môže týmto rodinám – najmä tým, ktoré majú viac detí a ktoré sa potrebujú pripraviť na nový školský rok, pomôcť,“ povedal dnes  minister Krajniak.

Jednorazový príspevok pre všetky deti do dovŕšenia 18 rokov by mal byť vyplatený za mesiac september, teda v októbri 2021.

Jednorazový príspevok na začiatok školského roku dostaneme vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa.

„Prídavok na dieťa vrátane navrhovaného jednorazového zvýšenia sa poskytne za mesiac september 2021 v mesiaci október 2021 v celkovej sume 100 eur. Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,“ komentujú autori materiálu z rezortu práce.

Návrh o jednorazovom prídavku bude schvaľovať vláda budúci týždeň.

Prečítajte si viac: 

 

Zvýšený príspevok na dieťa 2021

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení matky ma to neprešlo. Pochádzam z Košíc a mám dve malé deti. Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.

články autora...

Pridaj komentár