Škola lásky v rodine

Zubajka 0

Škola lásky v rodine je názov preventívneho vzdelávacieho programu, ktorýzostavila PhDr.Jiřina Prekopová, nemecká detská psychologička českého pôvodu, autorka mnohých kníh s tématikou výchovy a rodičovstva a zakladateľka Terapie pevným objatím.

Prvá pomoc vzťahom

Podľa slov Jiřiny Prekopovej ide celkom reálne prvú pomoc. Vzdelávací program je reakciou na krízu vo vzťahoch, kedy sa rodiny rozpadajú, pretože nedokážu ľudia medzi sebou komunikovať s rešpektom a úctou tak, aby napriek rozdielnosti názorov dovolili láske bezpodmienečne prúdiť.

Láska je najpodstatnejšou usmerňovacou silou v životnom štýle rodiny.

Má byť prežívanámedzi otcom a matkou a medzi rodičmi a deťmi. Bezpodmienečnosť znamená, že lásku musíme žiť napriek všetkým výhradám, ktoré voči svojim blízkym máme.

Neznamená to, že by mal celoživotný vzťah dvoch ľudí prebiehať iba v harmónii, nežili by v pravde. Ide o to, naučiť sa prípadné konflikty zvládať tak, aby po ich vyriešení mohla znova prúdiť láska.

„Netrvám na tom aby si sa zmenil, mám ťa rada takého aký si, aj s tvojimi nedostatkami… ale chcem, aby si vedel ako sa pri tom cítim, keď ty kričíš…“

Naučiť sa otvorene hovoriť o svojich pocitoch a v emočnej konfrontácii tvárou v tvár sa podržať v náručí, aby sa vyplavila všetka nahromadená bolesť a aby sa znova ako milujúci ľudia našli a zmierili.

Ako rodičia tak ukazujeme našim deťom cestu k nažívaniu s druhými ľuďmi v láske, rešpektovaniu a úcte k jedinečnosti každého človeka.

Emócie sú našou súčasťou a je celko prirodzené prejaviť ich, nepotláčať čo cítime – ale prejaviť ich tak aby sme tým neublížili sebe ani druhým ľuďom.

Pani dr. Jiřina Prekopová mala navštíviť po roku opäť Bratislavu na pripravovanom seminári

Obnova lásky v rodinách

Bohužiaľ, vzhľadom na jej zdravotný stav, toho roku do Bratislavy nepríde. 

Seminár bude viesť úžasná žena, MUDr. Taťjana Horká, detská a dorastová psychiatrička z Brna, rodinná terapeutka, terapeutka pevným objatím a  ktorú Jiřinka Prekopová už dlhšiu dobu predstavuje ľuďom ako svoju nasledovníčku.

K Táničke sa  pridá aj PhDr. Jaroslav Šturma, terapeut pevným objatím, riaditeľ detského stacionáru Paprsek v Prahe, pre deti s kombinovaným telesným postihnutím a predseda Česko-moravskej psychologickej spoločnosti.

Na seminári budú prítomné aj niektoré z terapeutiek pevným objatím, ktoré skončili tento rok na Slovensku prvý výcvik TPO pod Jiřinkiným vedením.

Ponúkame vám možnosť stať sa

lektorom vzdelávacieho preventívneho programu Škola lásky v rodine.

Nejde o výcvik terapeutov, ale o výcvik lektorov preventívneho programu, o prevenciu chýb vovýchove a v bežnej komunikácii v rodinách.

Pôjde o praktické cvičenia v emočnej konfrontácii, komunikácii, rozoznávaní komunikačných bŕzd, v predchádzaní a riešení konfliktov.

Ďalšia téma je zdravý systemický poriadok v rôznych rodinách: klasickej, rozdelenej, adoptívnej, náhradnej, ďalej súrodenecké poradie a jeho význam, výchovné pravidlá v rodine a pod.

Obsahom výcviku pre lektorov je aj sebaskúsenosť– zmierenie s rodičmi pod vizualizáciou, s cieľom zabrániť prenosu nespracovaných konfliktov z vlastného detstva do svojej rodičovskej role.

Viac informácií v pozvánke.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 3,40 z 5)
Loading...

Pridaj komentár