Chcete si užiť letnú dovolenku? Týchto 5 tipov vám to zaručí

pr 0

Poznáte to – máte rezervovaný luxusný hotel v exotickej destinácii, podpísaný dovolenkový lístok, nakúpených niekoľko hriešne drahých plaviek, no niečo vás neustále vytrháva z prázdninovej nálady. Podľa psychológov totiž väčšina ľudí jednoducho nevie oddychovať. Prinášame vám 5 overených tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na dovolenku a nastaviť všetky zmysly na ničím nerušený oddych.

#1 Pripravte svoje telo na zvýšenú záťaž

Naše telo je cestovaním vystavené mnohým nástrahám. Klimatizácia v lietadle, cestovná nervozita, exotické jedlá, športovanie a pobyt na slnku môžu nepripravenému organizmu spôsobiť nemalé problémy. Niekoľko týždňov pred odletom je preto vhodné zvýšiť príjem vitamínov, najmä betakaroténu, vitamínu B, C a taktiež živých kultúr.

#2 Starajte sa o svoje zdravie

Bezstarostná nálada môže viesť k nepozornosti a ľahko vám uniknú varovné signály tela, ktoré na zmenu prostredia reaguje citlivo. Pribaľte si do kufra lieky proti črevným problémom a bolesti a krém na upokojenie spálenej pokožky. Ženy si musia počas letných mesiacov dávať pozor aj na bakteriálne a kvasinkové infekcie, ktoré vedia znepríjemniť každú dovolenkovú idylu. Samozrejmosťou v hygienickej taške by preto mal byť aj intímny sprchovací gél, prípadne tablety na riešenie už vzniknutého problému. „Kvasinkové a bakteriálne infekcie si u žien, ktoré nimi trpia vyžadujú relatívne prísny režim – dávať pozor na nepriedušné oblečenie a meniť si mokré plavky za suché,“ vysvetľuje gynekológ Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D: „Dôležité je udržať populáciu laktobacilov v pošve, ktorá udrží ostatné škodlivé baktérie v správnom množstve – nepremnožené. To môžeme dosiahnuť prostredníctvom vaginálne podávajúcich laktobacilov, ktoré v sebe obsahujú Beliema Effect vaginálne tablety. Prirodzenú mikroflóru môžeme podporiť tiež používaním Beliema Expert Intim Gélu alebo Krému, vďaka obsahu prebiotickej zložky,“ dodáva. Pôvod infekcie sa identifikuje často nesprávne, a tak aj zvolená liečba nemusí byť účinná. Preto je dobré používať na liečbu produkt, ktorý rieši ako bakteriálnu tak aj kvasinkovú infekciu.

 

#3 Dajte si pauzu od technológií

Namiesto surfovania na sociálnych sieťach si prečítajte knihu, ku ktorej sa neviete už od Vianoc dostať. Oddych od technológií prospeje mysli aj unaveným očiam a pomôže vám utiecť z reality, ktorú by vám vaši priatelia pravidelne pripomínali fotkami z kancelárie a poobedných dopravných kolón.

#4 Neplánujte si príliš veľa aktivít

Snažíte sa počas pobytu precestovať celé pobrežie, vyskúšať všetky plážové atrakcie, každý večer vyraziť do iného baru, pretancovať noc a od rána obdivovať pamiatky? To je možno dôvod, prečo sa z dovolenky vraciate domov unavené a vystresované. Určite si 3-4 hlavné aktivity, ktoré chcete absolvovať a tie si rozložte počas trvania pobytu. Takto nebudete v časovom strese a zvyšný program si môžete upraviť podľa aktuálnej nálady.

 

#5 Nechajte svoju myseľ oddychovať

Pred odchodom na dovolenku si vyčistite pracovný kalendár, dokončite rozrobené projekty, oznámte klientom aj kolegom svoju neprítomnosť a nájdite za seba zástup. Poproste kamarátku, aby vám chodila pravidelne zalievať orchidei a pred odchodom upracte byt, aby ste sa nevrátili do neporiadku. Iba tak si vaša myseľ oddýchne a odpúta od povinností, ktoré by vás mohli mátať počas voľných dní.

 

LETNÝ S.O.S. TIP

Zdravotnícka pomôcka Beliema® Effect vaginálne tablety obsahujú probiotické kmene Lactobacillus acidophilus a kyselinu mliečnu, ktoré pomáhajú obnoviť a stabilizovať rovnováhu vaginálnej mikroflóry a zároveň redukovať nepríjemné príznaky vaginálneho zápalu, ako je svrbenie, podráždenie, pálenie, neobvyklý výtok či nepríjemný zápach.

Naopak kozmetické prípravky intímny umývací gél a upokojujúci krém Beliema® Expert obsahujú špeciálnu ochrannú prebiotickú zložku BioEcolia®, kyselinu hyalurónovú, ktorá podporuje hojenie a zvlhčuje sliznicu i pokožku. Okrem toho obsahujú aj kyselinu mliečnu a boritú, ktoré obnovujú prirodzené vaginálne pH, a upokojujúce zložky aloe vera (gél) a nechtík lekársky (krém). Viac informácií sa dozviete aj na www.idelyn.sk

Vedeli ste, že…

93 % žien používajúcich prípravky Beliema by produkt odporučili?

* Zdroj: Prieskum spokojnosti zákazníkov, 2019, CZ&SK, 410 respondentov

www.idelyn.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...