Naplánujte si jarnú očistu organizmu

Martina Fančovičová 2

Zima sa končí o niekoľko dní a práve nadchádzajúca jar je ideálne obdobie na detoxikačnú kúru. Očistíte tak organizmus, prospejete pokožke, získate energiu a navyše aj schudnete.

Detoxikácia je činnosť, pri ktorej zbavujeme telo škodlivých látok, ktoré naň môžu pôsobiť až toxicky. Prečo je však očista organizmu taká dôležitá práve v týchto dňoch? Hlavným dôvodom je stravovanie v zime. V zimných mesiacoch sa napchávame všetkým možným. Na stole sa nám neobjavujú ľahké zeleninové a ovocné šalátiky, ale obedujeme a večeriame vyprážané jedlá, údeniny, cestoviny s ťažkými smotanovými omáčkami a podobné pochúťky. Problém však spočíva v tom, že práve tieto jedlá sa ťažko trávia, môžu spôsobovať bolesti hlavy, zápchu, problémy s pokožkou a cítime sa z nich unavené. Riešenie predstavuje už spomínaná detoxikácia.

Očistné dni

Telo možno po zime zbaviť toxínov očistnou kúrou trvajúcou týždeň. Detoxikačný proces by sme si však mali naordinovať vždy vtedy, ak na sebe spozorujeme, že niečo nie je v poriadku, alebo máme za sebou zopár dní veľmi nestriedmeho jedenia a pitia alkoholu. Vtedy však postačí aj jeden či dva dni trvajúca kúra, nemusí trvať celý týždeň. V každom prípade však nesmieme zabúdať, že počas detoxikačnej kúry sa treba vyhýbať jedlám z rýchleho občerstvenia, alkoholu, cigaretám  a, naopak, dopriať si pobyt na čerstvom vzduchu, veľa ovocia a zeleniny.

Mladý jačmeň a Chlorella Pyrenoidosa sú priam ideálne na užívanie v čase pôstu. Zabraňujú totiž nutričnému deficitu a urýchľujú očistné procesy.

Uvoľňujú škodliviny usadené v tkanivách, systémoch a orgánoch a vylučujú z organizmu. To sa deje predovšetkým detoxikáciou v pečeni a ich následným vylúčením ľadvinami. Pokiaľ tieto cesty nestačia, začne sa telo škodlivín zbavovať pokožkou. 

Ak sa rozhodnete organizmus omladiť a vyčistiť práve týmito skvelými darmi prírody, tu je doporučené dávkovanie:

Alternatíva č.1:  6-8 dávok Mladého jačmeňa za deň

Alternatíva č.2:  3-4 dávky Mladého jačmeňa v kombinácii s riasou Chlorella pyrenoidosa v množstve 40-50 tabliet denne

Aký je účinok zelených potravín na organizmus:

 1. ich zloženie a účinok na ľudský organizmus je komplexný
 2. neobsahujú žiadne“ prázdne“ kalórie, jedovaté látky, farbivá, stabilizátory, či iné nežiaduce látky
 3. svojim zložením sú najbližšie k prirodzenej strave. Samé sú totiž prirodzenou a racionálnou stravou
 4. vďaka svojmu zloženiu majú na organizmus a jeho funkcie vysoko pozitívny vplyv.
 5. doplňujú organizmus základnými stavebnými látkami pre správnu funkciu jednotlivých orgánov, metabolizmu a imunitného systému ( vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty, aminokyseliny, nukleové kyseliny, nenasýtené mastné kyseliny, enzýmy, chlorofyl a niekoľko celkom unikátnych látok).
 6. organizmus zbavujú toxických látok, nežiaducich balastov a usadenín
 7. podporujú priamo ( cez ľahko zásadité pH – 7,5 ) i nepriamo ( zvyšovaním prirodzenej obranyschopnosti) hojenie všetkých zápalov v organizme
 8. pôsobia probioticky
 9. pôsobia ako adaptogény, teda majú schopnosť zvýšenú funkciu orgánov zmierniť a naopak jej zníženú činnosť povzbudiť.
 10. výrazne spomaľujú bunkové starnutie. Zistené meranie hodnôt elektronegativity bunkových jadier.
 11. dodávajú tak fyzickú, ako aj psychickú silu, tiež vytrvalosť, pretože majú vysokú bioenergetickú hodnotu.
 12. neovplyvňujú užívanie liekov, ich účinok ani nezvyšujú, ani neznižujú
 13. Ich účinok je komplexný. To znamená že čistia, hoja zápaly, podporujú obnovu normálnej črevnej flóry, doplňujú organizmus všetkými dôležitými látkami a zvyšujú jeho prirodzenú obranyschopnosť.   
 14. Zelenými potravinami sa čistíme preto, aby sme sa niečím iným nemuseli liečiť.

  Viac info:

  Martina Fančovičová, poradca pre zelené potraviny,
  tel: 0911 720 732,
  mail: tina.fanco(at)chassco.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Rozumiem tomu dobre, ze ak chcem podstupit takuto ocistnu kuru, tak jem/pijem jacmen alebo chlorellu? A okrem toho nejem uz nic? a co pitny rezim, pijem normalne 2-3 litre vody ako obycajne? pre autorku: mohli ste to lepsie v clanku vysvetlit, je taky dost metuci a nejasny. pekny den.

 2. Clanok je o nicom. Je to obycajna reklama na zeleny jacmen a chlorellu, ktoru pani Fancovicova, autorka clanku, urcite aj distribuuje.

Pridaj komentár