Nová appka od Dôvery, alebo eHealth za pár korún.

redakcia 0

Najbližšiu otvorenú lekáreň  aj o polnoci, pohotovosť alebo miesto, kde sa dá darovať krv, nájde nová bezplatná aplikácia, určená pre smartfóny.

Aplikáciu zdravotnej poisťovne Dôvera môžu využívať  majitelia smartfónov bez ohľadu na to, v ktorej zdravotnej poisťovni sú poistení.

Poistenci Dôvery budú mať vďaka tejto unikátnej technologickej novinke a svojmu mobilu neustále pri sebe aj svoju zdravotnú dokumentáciu. 

eHealth „za pár korún“

Tempo, akým štát pripravuje projekt elektronického zdravotníctva eHealth, je nekonečné, trvá už päť rokov a žiadne konkrétne výsledky stále nevidíme. Navyše, stáť má až 130 miliónov eur. Nám sa za oveľa kratší čas a neporovnateľne menej peňazí podarilo vyvinúť vlastné elektronické zdravotníctvo. A ideme ešte ďalej, tieto služby najnovšie prinášame aj do mobilného telefónu a to nielen našim poistencom, ale aj klientom ostatných zdravotných poisťovní,“ hovorí generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan. 

Navigácia k najbližšej otvorenej lekárni a pohotovosti či miestu na darovanie krvi je dostupná pre kohokoľvek, kto vlastní mobilné zariadenie iPhone alebo iPad.

Vlastná zdravotná karta v mobile

Poistenci Dôvery v nej nájdu aj svoju kompletnú zdravotnú kartu alebo na Slovensku oficiálne uznávaný preukaz poistenca.

Vďaka našej aplikácii budú naši poistenci bez problémov vedieť lekárovi či lekárnikovi povedať, aké lieky užívali hoci aj dva roky dozadu alebo akými diagnózami trpia. Okrem toho sa samozrejme dozvedia, koľko mohli na liekoch ušetriť, prípadne či pre nich nie je kombinácia predpísaných liekov nebezpečná,“ dodáva Kultan.

Zdravotná karta

Aplikácia obsahuje tiež SOS kartu prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave majiteľa telefónu, ktoré môžu pomôcť v naliehavom prípade k záchrane jeho života. Tieto informácie si zadá sám používateľ, dostupné sú okamžite na základnej obrazovke aplikácie, nie je nutné prihlasovanie sa či autorizácia. Zároveň „push notifikácie“ pripomenú termín preventívnych prehliadok, upozornia na liekové interakcie alebo schválenie plánovanej hospitalizácie. 

Projekt Moja krvná skupina

Aplikácia je naviazaná na projekt „Moja krvná skupina“. Dobrovoľní darcovia krvi sa tak kedykoľvek dozvedia, kde a kedy je potrebná ich krvná skupina a aplikácia im tiež ukáže, kde je najbližšie odberné miesto krvi.   

Otázka bezpečnosti?

K osobným údajom v aplikácii sa dá dostať len po zadaní vlastného prístupového PINkódu.

Napriek tomu, že aplikácia bude pracovať s veľmi citlivými údajmi, Dôvera ručí za jej bezpečnosť. Vyvíjala ju v spolupráci s najväčšími odborníkmi v odbore, aplikácia bude neustále podliehať prísnym bezpečnostným testom.

Mobilná aplikácia je dostupná zadarmo a komukoľvek so zariadením iPhone/iPad , milovníci Androidov si musia ešte pár mesiacov počkať. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár