Perorálne očkovanie, alebo ako si zvýšiť odolnosť voči jesenným vírusom

Edukafarm 0

Je známe, že ten kto prekoná nejaké vírusové ochorenie ho v budúcnosti už nedostane, alebo ak sa ním aj nakazí, vie sa účinnejšie brániť a ľahšie ochorenie prekonať. Pri chrípke je to zložitejšie, nakoľko vírusy chrípky sa neustále menia a tak naše telo potrebuje produkovať vždy nové protilátky. Moderná doba prináša viaceré možnosti ako si zvýšiť odolnosť organizmu na infekčné ochorenia bez toho, aby ste sa museli nimi infikovať.

Ako zabezpečiť obranu proti vírusom či baktériám

Obr. 1 inPHARM

Najznámejšou metódou je očkovanie, pri ktorom sa do organizmu vpraví (ihlou vpichne alebo prehltne) očkovacia látka, ktorá obsahuje buď usmrtené alebo oslabené (živé) vírusy či baktérie, alebo ich časti. Očkovanie však pre citlivých jedincov môže znamenať určité komplikácie, preto vedci skúmali ďalšie možnosti, ako organizmus zoznámiť s cudzorodou látkou tak, aby ho čo najmenej zaťažila, ale zároveň dokázala zabezpečiť v organizme obrannú (imunitnú) odpoveď.

Perorálna vakcinácia s použitím látok v nízkych farmakologických koncentráciách

Obr. 2 inPHARM

Podávanie látok v nízkych farmakologických koncentráciách, dokáže zabezpečiť účinnosť pri vysokej bezpečnosti. Stimuláciu protivírusovej imunity môžeme dosiahnuť pomocou  Anas barbariae (extrakt z kačacej pečene a srdca obsahujúci špecifické časti vírusov). Protibakteriálnu imunitu môžeme posilniť zmesou podtypov inaktivovanej baktérie Haemophilus influenzae, ktorá spôsobuje najčastejšie komplikácie chrípky.

Túto dvojicu látok dopĺňajú aj viaceré známe výťažky z rastlín (echinacea, ľulkovec zlomocný, prilbica modrá a ďalšie), ktoré posilňujú sliznice dýchacích ciest. V priebehu ochorenia pôsobia protizápalovo a tiež pomáhajú znižovať zvýšenú teplotu.

 Všetky tieto zložky sa nachádzajú vo voľnopredajnom lieku GUNAPREVAC .

Obr. 3 inPHARM – liek Gunaprevac

 

Účinky potvrdené štúdiami

Účinok lieku GUNAPREVAC sa porovnával oproti očkovaniu proti chrípke, kde jeho účinnosť bola rovnaká, dokonca lepšie chránil proti brušnej chrípke.
V rámci prevencie proti bakteriálnym ochoreniam účinok lieku GUNAPREVAC vyšiel lepšie oproti skupine detí užívajúcich preventívne tzv. bakteriálne lyzáty.

Porovnávanie liečebného efektu lieku GUNAPREVAC oproti lieku Paracetamol v rámci akútneho stavu chrípky vyšiel opäť vprospech lieku GUNAPREVAC  . Paracetamol dokázal znížiť horúčku rýchlejšie, ale po niekoľkých hodinách sa zvýšená teplota opäť vrátila. Liek GUNAPREVAC so svojimi zložkami pôsobil nielen na zvýšenú teplotu ale aj proti príčine ochorenia, čím dosiahol rýchlejšie konečný liečebný efekt (trvalé zníženie teploty, odstránenie bolesti svalov, nádchy, či kašľa).

Z analýzy získaných výsledkov vychádzala jasná liečebná prevaha prípravku GUNAPREVAC. Pri liečbe je dôležité pozerať aj na bezpečnosť liečby, čo liek GUNAPREVAC spĺňal, nevykazoval žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, je bezpečný a preto ho môžete bez problémov podať  malým deťom a tehotným ženám. 

  • Spracovala odborná redakcia Edukafarm
1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 2,50 z 5)
Loading...