„Ak je dieťa bez teplôt a celkovo v dobrom stave, je veľmi dobré podávať mu podpornú liečbu doma, ako vám poradí i vaša detská lekárka – kalciový sirup, ďalej C – vitamín, tekutiny, treba aktivizovať imunitu dieťaťa a až pri pretrvávaní alebo zhoršení ísť k lekárovi. Pokoj na lôžku je samozrejmý. Pomôcť môže citrónová šťava rozmiešaná s kryštálovým cukrom, po lyžičkách ju podávajte dieťaťu. Aj keď môže štípať v hrdle, účinkuje výborne. Obviažte dieťaťu krk šatkou, prípadne ju nahrejte. Dobre pôsobí aj cibuľový sirup s medom a bylinkové čaje, či kloktanie soľou. Takisto odporúčaný kalciový sirup má silu hlavne v protizápalovom efekte vápnika. Užíva sa hlavne pri kataroch horných dýchacích ciest, laryngitídach, bolestiach hrdla, ale aj na pokrytie zvýšenej potreby vápniku v období rastu, počas rekonvalescencie, ale aj v tehotenstve a v období dojčenia. Pôsobí protizápalovo a proti opuchom pri zachrípnutí a strate hlasu z najrôznejších, najmä vírusových príčin. Pokiaľ vám dieťa odmieta užiť kalciový sirup, vyskúšajte Kalciový sirup od spoločnosti Generica, ktorý má príjemnú vanilkovú chuť a môže sa podávať s jedlom aj nalačno, takže kedykoľvek počas dňa. Je vhodný pre deti od narodenia i pre dospelých, tiež pre tehotné a dojčiace ženy.“
Okrem oslabenia imunitného systému, môže deti potrápiť aj zápcha. Predsa len v škole a škôlke sa narúša ich súkromie a nové prostredie a stres môžu len dopomôcť k tomuto problému. Ako možno pomôcť deťom šetrne a nenávykovo?
„Pri zápche pomôže jemným účinkom prírodný sirup SymbioLac, ktorý je šetrný k detskému organizmu. Obsahuje len čisto prírodné suroviny – extrakt zo sliviek a fíg, rozpustnú vlákninu a feniklovú a mätovú silicu,“ radí MUDr. Kadličková. „Figy a slivky sú známe ako potraviny účinné proti zápche, ktoré napomáhajú peristaltike čriev. Vláknina v sirupe pôsobí ako prebiotikum, teda látka, ktorá je potravou pre „priateľské baktérie“ v našom tráviacom trakte. Silice pôsobia v čreve protikŕčovo a zmierňujú nadúvanie. Sirup SymbioLac má navyše aj príjemnú chuť.“