10 vecí, ktoré ste možno netušili o potomkovi princa Harryho a Meghan Markle

Marcela Beňová 0

Minulý rok očarila celý svet kráľovská svadba, tento rok zas čakáme veľkolepé krstiny. Už o pár dní ma prísť na svet prvý potomok princa Harryho a jeho manželky Meghan.

Tí si za posledné mesiace užili poriadnu dávku pozornosti médií, ktorá na každom kroku striehne na módny štýl budúcej mamičky. Vo veľkom sa riešia aj vzťahy medzi Meghan Markle a ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

instagram

Možno aj preto si v otázke bábätka nechávajú manželia veľa vecí pre seba. Tieto detaily o budúcom členovi kráľovskej rodiny však predsa prenikli na verejnosť.

Princ ani princezná to nebude

To, že sa narodíte do kráľovskej rodiny, vám okamžite korunku neprinesie. Narozdiel od detí princa Williama tak prvorodené bábätko Harryho a Meghan nebude mať nárok na titul princa či princeznej. A neočakáva sa, že by manželia dostali výnimku.

Úplne naprázdno však ich potomok neobíde. Ak sa narodí chlapec, mal by získať titul grófa, ak dievča, poteší sa z titulu lady. Celkom pekné, nie?

Následník trónu číslo sedem

Princ Harry a jeho manželka Meghan nie sú tradičný kráľovský pár. Možno aj preto sa rozhodli, že ich potomok nebude vyrastať v prísnom svete protokolov a manželia ohlásili, že sa chcú ešte pred narodením bábätka odsťahovať z Londýna.

Prísnu kráľovskú prípravu budúci potomok asi potrebovať nebude, ide o oficiálne siedmeho následníka trónu.

Nie je veľmi pravdepodobné, že by sa ku korune naozaj dostalo. Na druhej strane, aj samotný fakt, že v takej línii ste poteší, nie?

Bude domáci pôrod?

Aj keď sa pár snaží udržať čo najviac vecí ohľadom tehotenstva v tajnosti, isté je, že narozdiel od kráľovskej dvojice Williama a Kate nebude Meghan rodiť v súkromnom krídle nemocnice St. Mary Hospital, kde prišli na svet aj princ George a jeho súrodenci.

Pár dokonca naznačil, že by si trúfli aj na pôrod v domácom prostredí, ak to bude dovoľovať stav budúcej mamičky.

 Prečítajte si aj: Známe mamy kritizujú aj za hovadiny 

O všetkom sa však rozhodne v pravý čas. Isté je, že dvojica sa rozhodla predstaviť prvé bábätko najprv rodine, až potom verejnosti.

Takže žiadne fotenie pár hodín po pôrode sa konať nebude. V tomto prípade nejde o porušenie protokolu.

Prvé fotky bábätka určené pre verejnosť prídu z Windsoru

Dvojica sa síce zriekla obľúbeného fotenia pred pôrodnicou v Londýne, prvé fotky by však mali prísť z Windsoru, kde sa budúci rodičia presťahovali.

Fotografi už teraz špekulujú, či si manželia zvolia fotenie v interiéri, alebo prekvapia rodinnou fotkou z niektorej z blízkych záhrad.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Meghan túži po čo najprirodzenejšom pôrode

Budúca mamička zvládala tehotenstvo skvele a nikoho neprekvapí, že sa rozhodla porodiť dieťa bez zbytočných zásahov. Podľa slov jej známych zatiaľ uvažuje o hypnopôrode, ktorý si vyskúšala aj jej švagriná.

Dve baby shower pre budúcu mamičku

Baby shower patrí v anglicky hovoriacich krajinách medzi obľúbené zvyky. Mamička pred pôrodom pozve na oslavu kamarátky, ktoré jej prinesú rôzne darčeky a veci pre bábätko.

Tradíciu baby shower dodržala aj Meghan Markle. Naplánovala dokonca dve.

Jednu v Anglicku, druhú v New Yorku, na ktorej sa zúčastnilo viacero jej priateľov, medzi nimi napríklad aj Amal Clooney, manželka Georga Clooneyho. Večierok budúcej mamičky vraj zdobili ružové ruže.

 Prečítajte si aj: Čo ste nevedeli o kráľovskej svadbe? 

Prijímanie darov pre bábätko má svoje pravidlá

Kráľovský pár dostal za pár mesiacov stovky darčekov, predovšetkým oblečenie a hračky, ktoré mu zaslali vládni predstavitelia z celého sveta. Prijímanie darov však neprebieha len tak.

Existujú záväzné pravidlá, ako má taký dar vyzerať a čo sa smie darovať (a príliš sa nelíši od darov pre akékoľvek bábätko).

Na druhej strane pár nesmie prijať dar, ktorý by ho k čomukoľvek zaväzoval. Nevhodný dar musí podľa protokolu vrátiť.

Fanúšikovia podávajú na pohlavie bábätka stávky

Princ Harry s manželkou držia v tajnosti, či sa im narodí chlapček alebo dievčatko. Na druhej strane tí, ktorí budúcim rodičom držia palce, veria, že kráľovský pár očakáva dievčatko.

V Anglicku si na kráľovský pôrod dokonca môžete staviť, medzi stávkujúcimi zatiaľ vyhráva dievčatko. Niet však pochýb, že celá krajina sa bude tešiť tak či tak.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

S budúcim rodičmi bude oslavovať celý Londýn

Prvé dieťa Meghan a princa Harryho si užije rovnakú slávu ako ostatné deti z kráľovskej rodiny. Londýn sa pri príležitosti narodenia kráľovského potomka rozžiari bielymi, červenými a modrými farbami.

Samozrejmosťou budú vlajky a rôzne pamätné predmety. Nejde len o zábavku pre turistov. Londýnčania si každú udalosť v kráľovskej rodine užívajú a radi pri tejto príležitosti vyrazia do ulíc zabaviť sa s priateľmi.

Dieťa princa Harryho a Meghan bude vo všeličom prvé

Očakávané bábätko bude akýmsi míľnikom v živote kráľovskej rodiny. Ide o prvé dieťa v blízkom príbuzenstve, ktoré nebude mať len anglické korene. Samotná Meghan pochádza zo zmiešanej rodiny, k čomu sa aj hrdo hlási.

Dieťa bude mať nárok aj na americký pas, i keď nie je pravdepodobné, že to rodičia v budúcnosti využijú. Bude to tiež prvé kráľovské dieťa v dlhej línii, ktoré sa narodí vo Windsore, nie v Londýne.

Princ Harry a Meghan budú mať nárok zvoliť si netradičné meno, aj keď na ich výber si ešte pár týždňov počkáme.

Budúcim rodičom neostáva iné, len zapriať veľa radosti a síl, a počkať si, aké novinky a zaujímavosti očakávané bábätko ešte prinesie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

články autora...

Pridaj komentár