Známe mamy kritizujú aj za hovadiny

Anna Veselá 0

Je vám jedno, čo si o vás myslia druhí? Gratulujem. Ale predsa len. Dokážete sa povzniesť aj nad poznámky, keď vás kritizujú ako rodiča? Ani vtedy nestrácate nadhľad a zachovávate si úsmev?

Podľa mňa to nie je až také jednoduché. Viac-menej každá mama je citlivá a zraniteľná, keď stojí tvárou tvár slovným prestrelkám a má ich ustáť.

V tomto nemáme čo závidieť známym mamám, ktoré sú v jednom kuse na očiach. Každú chvíľu niekto číha, pripravený zvečniť nejaký ten prešľap. Môžete byť aj symbolom dokonalosti, ani tak neuniknete.

Shutterstock

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridga si každé svoje tehotenstvo musela vypočuť, že je na tehotnú príliš chudá a keby len to, dovolila si po pôrode vyzerať skrátka výborne.

Niektoré kritické hlasy sa nechali počuť, že tak vysiela nereálny obraz, ako by mali vyzerať ženy po pôrode. Nuž, keby sme sa neporovnávali, nebolo by čo riešiť.

Mamy porovnávajú svoje fotky po pôrode s Kate Middleton

Pink

Známa speváčka si komentárov na svoju adresu užije tiež dosť. Keď bola tehotná, navážali sa do nej, lebo si dovolila piť bezkofeínovú kávu, ktorú si zohriala v mikrovlnke.

A samozrejme, táto fotka, na ktorej varí večeru a šermuje v ruke panvicou príliš blízko svojho dieťaťa v nosiči, takisto nezostala bez šťavnatých rečí.

Príspevok, ktorý zdieľa P!NK (@pink),

Mila Kunis

Herečka, vydatá za Ashtona Kutchera, s ktorým vychováva dve deti, sa požalovala, že aj ona okúsila, aké to je, keď na vás ľudia zazerajú, lebo dojčíte hladné dieťa na verejnosti.

Príspevok, ktorý zdieľa Mila kunis (@_mila_kunis__),

Olivia Wilde

Sexi Trinástka od doktora Housa si to zlízla za túto momentku, lebo si dovolila bozkávať na ústa dieťa, a to sa vraj nesmie, mala si to nechať pre muža, odporučili jej znechutení anonymní, ničím zaujímaví diskutéri z internetového davu.

Príspevok, ktorý zdieľa Olivia Wilde (@oliviawilde),

Megan Fox

Herečka si vraj nevšimla, že jej chlapci majú príliš dlhé vlasy. Čo dodať.

Príspevok, ktorý zdieľa Megan Fox (@meganfox),

Chrissy Teigen

Do modelky sa radi navážajú za čokoľvek. Dovolila si ísť na večeru príliš skoro po pôrode. Zle držala dieťa. Napadlo jej zverejniť fotografie, na ktorých dojčí dieťa. A ešte aj príliš skoro prestala dojčiť. Všetko zle.

Príspevok, ktorý zdieľa chrissy teigen (@chrissyteigen),

Nie je to ľahké, či už vyprodukuje niečo na náš účet troll alebo svokra.

Je pre nás prirodzené, že ako mamy máme pochybnosti, či robíme veci dobre, správne. A toto nás neposilňuje, práve naopak.

Potrebujeme povzbudenie. Možno ho nájdeme v otcovi svojich detí, ktorý nám dáva najavo, že nám verí a potom sa môže aj celý svet na hlavu postaviť. A možno ho nájdeme v zrkadle, keď sa silno zadívame do svojich očí.

Robíš to dobre. Aspoň raz za deň by sme si to mali povedať.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár