Aby bol váš deň D bez stresu a zbytočných nervov

Ingrid Littmannová 1

Svoje vysnívané ÁNO si väčšina z nás povie len raz v živote. Aby všetko skončilo tak, ako ste si to vysnívali a naplánovali, oplatí sa na tento veľký deň troška pripraviť, aby ste sa vyhli zbytočným stresom, poprípade aj slzičkám. Svadba by mala byť plná usmievavých tvárí a šťastného smiechu nevesty a ženícha.

Štýl a veľkosť svadby

Spolu s partnerom, poprípade aj s rodičmi, sa dohodnite na štýle, veľkosti a termíne svadby. Vy snívate o svadbe v letných mesiacoch, ale váš partner dáva prednosť krásne sfarbenej jeseni. Dohodnite sa na kompromise a svadbu si zrealizujte na jar, keď sa všetko zobúdza zo zimného spánku.
Štýl a veľkosť svadby prispôsobte vašim finančným možnostiam. V dnešnej dobe už neplatí pravidlo pozývania všetkých príbuzných aj z tretieho kolena. Peniaze si radšej ušetrite na svadobnú cestu alebo zariadenie nového bytu, či domu.

Svadobná agentúra

Ak ste obaja veľmi pracovne vyťažení, zverte časť organizácie do rúk svadobnej agentúry. Záležitosti ohľadom svadobnej výzdoby miestnosti, kostola, či auta vyrieši za vás každá jedna agentúra, na ktorú kontakt nájdete na svadobných www stránkach.

Nechajte si poradiť

Ak sa vo vašej blízkosti (rodina, kamarátka) niekto v nedávnej minulosti vydával alebo ženil, nechajte si poradiť kontakt na dobrého kameramana, či fotografa, DJ-a alebo už spomínanú svadobnú agentúru. Pokiaľ vaši známi boli so službami daných firiem spokojní, ušetríte si čas behaním, poprípade surfovaním na internete.

Menovky na stôl

Pokiaľ ste sa rozhodli pre väčšiu svadbu, určite nezabudnite na menovky na stôl, aby ste predišli zbytočnému chaosu a stresom pri usádzaní hostí. Veľkým pomocníkom je aj orientačná tabuľa pred vchodom s vykreslenými a označenými stolmi, spolu so zoznamom hostí.

Platenie služieb

Snažte sa väčšinu svadobných výdajov uhradiť ešte pred svadbou, aby ste to nemuseli mať na starosti počas svadobného dňa. Určite by nebolo príjemné počas svadby všade chodiť s plnými vreckami peňazí a vybavovať finančné záležitosti.

Svadba v kostole

Pokiaľ máte naplánovanú svadbu v kostole, určite sa dopredu dohodnite s vaším oddávajúcim o možnostiach kvetinovej alebo inej výzdoby kostola, hádzania lupienkov a stanovíšť pre kameramana a fotografa. Nie v každom kostole je totiž dovolené rozhadzovať ružové lupienky a riešiť svadobnú výzdobu. Predídete tak zbytočnému nedorozumeniu, ktoré by vám mohlo pokaziť celkový dojem zo svadobného obradu.

Praktické veci

Na svadobnej hostine a zábave určite oceníte pohodlné topánky, ktoré by ste si mali zobrať na prezutie. Určite sa vám zíde aj zatvárací špendlík, sponky, vreckovky, ihla a niť, nožnice, tabletky proti bolesti hlavy, žuvačky alebo mentolové cukríky, púder, maskara a rúž.

Deň pred svadbou

Na jedno miesto si pripravte svadobné prstienky, občianske preukazy a ostatné veci, ktoré si chcete zobrať na svadbu. Overte si všetkých dodávateľov, či všetko platí tak, ako ste sa dohodli a potom už len oddychujte a relaxujte. Nepodľahnite zbytočnému stresu, že ste niečo nestihli vybaviť alebo zariadiť. Svadbu si užívajte plnými dúškami a nenechajte si ju ničím a nikým pokaziť.

 

Ingrid Littmannová
www.weddhouse.eu

 foto:sxc.hu

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Ja som si napríklad dojednala kamarátku na organizáciu svadobnej hostiny, myslím tej takej úvodnej, keď všetci prídu pred obradom. Rok do predu som si zajednala také veci ako je DJ, kameraman, kostol s pánom farárom, sálu… Pozvánky som si spravila sama ako grafička smile Koláče som dala urobiť známej a na jedlo som si najala ľudí. Svadobné šaty som si vybrala hneď prvé čo mi padli do oka a obrúčky som riešila online cez http://www.obrucky-rydl.sk. Účes som si zvolila mega jednoduchý cez tipy a nápady smile Celé to dopadlo na výbornú a ja som sa neskutočne bavila smile

Pridaj komentár