Mužom, ktorí nechápu, prečo sú ich ženy tak mrzuté, že nereagujú, keď sa ich dotknú

Anna Veselá 4

Mama dvoch detí, Laura Mazza, autorka blogu „Mum on the Run,“ vysvetľuje všetkým mužom, manželom, partnerom, otcom, prečo sú ich ženy – mamy, často mrzuté (možno je to aj slabý výraz).

Vzťahy, muži, ženy
Shutterstock

Nič nové, ale predsa

Takže, zlatý môj. Pýtaš sa, prečo je tvoja žena v poslednej dobe taká nepríjemná? Chcel by si vedieť, prečo sa ani len nepohne, keď sa jej neskoro v noci dotkneš, prečo sa na teba ledva pozrie, ak vôbec?

Nuž, nie je to preto, že by ju nezaujímal sex. Naopak, priateľu môj. My, ženy to milujeme.

Lenže tá tvoja sa tak správa, lebo je už zo všetkého naozaj vyčerpaná. A myslím, že to vieš aj ty.

»»»»» Prečítajte si aj: Milý manžel, potrebujem viac tvojej pomoci.

Miliónkrát téma

Určite si to počul miliónkrát, ale dobre, vysvetlím ti, z čoho je unavená a čo to znamená, keď tvojim malým anjelikom povie:

Nie, zlatíčko, mama nemôže čítať ďalších päť rozprávok, pretože musí vyvesiť prádlo, inak si nikto nebude mať na seba obliecť ani spodné prádlo!“

Mentálna záťaž, s ktorou sa borí, je väčšia ako akákoľvek obrovská kopa vášho špinavého prádla. Okrem toho musí veľa upratovať. Každý deň a každú noc.

Predtým, ako ju prídeš potľapkať po pleci, lebo by si sa s ňou rád maznal, opýtaj sa… ako veľmi som ti dnes pomohol?

Či som len zjedol večeru a potom zmizol na päť hodín ukryť sa na WC, a tak mi „ušlo“ upratovanie a umývanie riadu?

»»» Prečítajte si aj: Žena, ktorá na seba zabudla, žije život svojho muža a svojich detí.

Pouvažuj

To sa má tvoja žena tešiť ako malé dieťa, že celú túto robotu musí robiť sama?

Okrem toho, že rieši doktorov, zubárov, to, aby vaše účty za domácnosť odišli všade na čas, kupuje potraviny, oblečenie, má na starosti rodičovské združenia, domáce úlohy, socializáciu detí a svoju prácu – unavená som len z písania celého toho zoznamu – a ako keby to všetko bolo naozaj málo vyčerpávajúce, ešte musí uvariť aj večeru, po nej upratať kuchyňu a dať všetky riady do poriadku.

Tak ale prečo nepožiada o pomoc?

Ach, veď keď chce pomoc, prečo to nepovie?“

Už si predstavujem nejaký tupý hlas, ako týmto argumentuje. Ako keby si ona mala pýtať pomoc od teba alebo hocikoho v tom prekliatom dome.

Žiješ tu? Ješ z toho taniera? Tak potom je to tvoja práca, zlatko. Nie je potrebné to nikomu pripomínať, písať na zoznam. Pretože ste dospelí a žijete v jednej domácnosti… spolu!

Ideš na lov medveďa?

Veď je totálne šibnuté vyhovárať sa na to, nech povie, že potrebuje pomoc. Veď aj slepý vidí to, aký neporiadok po každom zostáva. Ale starosti si robí len jeden, zatiaľ čo druhý si kráča okolo toho bordelu, ako keby sa chystal loviť medveďa.

Hovor si so mnou veľmi pomaly a opakuj, kým si to nezafixuješ: ak moja žena robí viac, neznamená to, že ja musím menej!

»»»»» Prečítajte si aj: Prečo sa mamy snažia všetkým vyhovieť, až kým sa nezrútia.

A keď pocítiš potrebu sadnúť si na gaučík, hoci váš dom vyzerá, akoby na neho padla bomba, tvrdo, veľmi tvrdo s tým bojuj. Pretože inak budeš bojovať za svoj vzťah. A vonku je veľa iných, ktorí si za sebou dokážu upratať tanier po večeri.

TIP pre zúfalcov:

Alebo si dajte magnézium. Veľa magnézia  »»»»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (36 hlasov, priemerne: 4,42 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Komentáre k článku

  1. na čo potom žiješ s takým čo si nevie po sebe ani upratať. Nech zatvorí dvere zvonku aj so svojimi zvrškami a máš o 30 % menej bordelu.

  2. U nás to je naopak. Kedysi žena robila v domácnosti 70% ja 30%. Manželka po materskej cítila potrebu byť sebestačná, samostatná, nezávislá a slobodná. Tak aj tých 30% prebrala na seba. Teraz sa cítim absolútne postrádateľný. Je to hrozný stav. Kiež by som mohol byť nepostrádateľný aspoň v tých 30%.

    1. tak si zober zo svojej ženy príklad a začni makať, buď aj ty nezávislý, sebestačný a slobodný, predpokladám, že ti nič nebráni.

Pridaj komentár