Mydlo ako darček

Silvia Bodláková 4

Skúste si spolu s nami uvariť žlté citrónovo-medové mydlo, ktoré potom môžete venovať ako darček ku dňu matiek, či mamičke k narodeninám alebo „len tak“.

Recept

200 g jadrového mydla, 120 ml vody, 50 ml citrónovej šťavy, štipka žltého potravinového farbiva, 4 čajové lyžičky medu, 1 čajová lyžička masla, 20 kvapiek citrónovej arómy

Postup

Do teplej vody vmiešame med, farbivo a maslo. Potom vmiešame nastrúhané mydlo na jemno. Miešame nad parou do hustoty veľmi hustého pudingu. Pri varení prechádza masa niekoľkými fázami, najprv je veľmi hustá, postupne redne – topí sa mydlo, potom začne hustnúť ako keď varíme lekvár. Vtedy vmiešame citrónovú šťavu a citrónovú arómu. A rozdelíme do košíčkov na pečenie. Necháme stvrdnúť asi hodinu.

Mydielka potom zabalíme do bieleho preklepového papiera a previažeme červenou šnúrkou. Môžeme na ňu pridať menovku alebo srdiečko.

Ďalšie námety na varenie mydla nájdete na www.dobrenapady.info.

foto: MC Macko

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (16 hlasov, priemerne: 4,90 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Zaujimavé…. len sa chcem opýtať, či sa dajú mydielka použiť napr. na umývanie rúk alebo len na dekoráciu a prevoňanie?…. Pýtam sa preto, lebo sú z mydla na pranie…. Alebo sa dá použiť aj iné mydlo?

  2. Zaujimavé…. len sa chcem opýtať, či sa dajú mydielka použiť napr. na umývanie rúk alebo len na dekoráciu a prevoňanie?…. Pýtam sa preto, lebo sú z mydla na pranie…. Alebo sa dá použiť aj iné mydlo?

  3. Mydlá sa dajú použiť normálne na umývanie. Sú trochu mäkšie ako normálne mydlá. Lebo nikdy ich nevládzeme toľko miešať a med urobí svoje.

    Môžete použiť aj nevoňavé detské mydlo na výrobu. Ale mydlo na pranie je kvalitnejšie.

  4. Mydlá sa dajú použiť normálne na umývanie. Sú trochu mäkšie ako normálne mydlá. Lebo nikdy ich nevládzeme toľko miešať a med urobí svoje.

    Môžete použiť aj nevoňavé detské mydlo na výrobu. Ale mydlo na pranie je kvalitnejšie.

Pridaj komentár