Kam s deťmi v druhej polovici prázdnin?

Mária Kohutiarová 0
foto: isifa.com

Leto sa nám preklopilo do druhej časti a ešte stále nie sme za vodou so zaujímavým  riešením času pre deti. Našťastie, je už menej horúco a dá sa vymyslieť všeličo. Dobré tipy a horúce nápady máme pre vás samozrejme aj my.

Všetci spolu mimo civilizácie

Ak ste z mesta a máte ho už plné zuby, nadôvažok vám nie sú cudzie tvorivé aktivity a tradičný spôsob života – alebo to len chcete skúsiť, ponúkame vám zaujímavú alternatívu. O tých na Zaježovej sa popísalo dosť, takže presvedčte sa na vlastné oči, ako to tam funguje: stačí sa prihlásiť na keramický tábor pre rodiny s deťmi v termíne od 13.- 19. augusta 2012. Možno vás to všetkých ako rodinu chytí a budete časom patriť k skalným vyznávačom úniku z mesta.

Druhou variantou úniku je aj tohto roku Tatranská divočina – špeciálne pripravený program pre deti a ich rodičov. Spojiť turistiku so zaujímavými príbehmi zvieratiek z Tatier, zistiť, ako v noci svieti Skalnaté pleso alebo nebodaj prežiť pravé Medvedie dni sa nedá každý deň. Prázdniny sú na to akurát!

Len blízko, prosím!

Pre bratislavčanov – ak veľmi nemôžete opustiť rodný fliačik, máme pre vás tip na zaujímavú úlohu pre deti: návštevníci Atlantis Science Center môžu zažiť dobrodružstvá archeológov, ktorí hľadajú tajomstvo doteraz neodhalenej múmie. Čo skrýva sarkofág múmie? Aké tajomstvo? Aké poklady?

Ak ste blízko Kežmarku, neváhajte využiť netradičnú ponuku stráviť poslednú prázdninovú noc na hrade (31.8.). Ponuka platí hlavne pre deti predškolského veku a sľúbené je prežiť netradičný čas.

Tréning pre budúcich filmárov

Patria vaše deti medzi filmových maniakov? Tak ich určite lapí ponuka festivalu Štyri živly v Banskej Štiavnici 8. – 12. augusta. Nácvik bude (takmer) vážny: deti pod vedením lektorov pripravia vlastný film, uvidia tajomnú skrýšu premietača filmov z druhej strany – teda zvnútra, čo bude iste dobrou témou na chvastanie sa na začiatok školského roku.

Hrad nesklame

Je to tak – dá sa tam vrátiť vždy a znovu, napríklad na Modrý kameň na pripravované podujatie Hradné medovanie 18. augusta 2012,  čo vám okrem nových poznatkov a voňavého prostredia zaručí aj oblizovanie si prstov.

Ak sa chcete báť dlho na jednom mieste, potom je dobré naplánovať si v niektorú augustovú sobotu nočnú prehliadku jedného z najrozsiahlejších hradov – a to toho Spišského.  Každá nočná prehliadka má svoj motív – takže si to nenechajte ujsť! Kolegov zo sveta trpaslíkov, duchov a kadečoho príbuzného môžete stretnúť aj 4. 8. 2012 večer na hrade Strečno.

Do konca voľna zo školy sa dá ešte všeličo zažiť – tak hor sa do toho!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Pridaj komentár