Kamenné mystérium – scénické podujatie

Tlačová správa 0

Neobyčajný návrat do dôb dávno minulých je možné zažiť na veľkom hrade v Malých Karpatoch prostredníctvom I. časti nočných prehliadok s podtitulom Kamenné mysterium. Jeho legendárny príbeh ožíva 14. júla a 18. augusta 2012.

Počas dvoch sobotných letných večerov v atmosfére mihotajúcich sviečok a horiacich fakieľ sa bežný smrteľník ocitne v období 13. – 16. storočia, kedy hrad Červený Kameň vlastnil „Pán Váhu a Tatier“ – Matúš Čák Trenčiansky, ale i bohatá rodina Fuggerovcov z juhonemeckého Augsburgu.

Dej celého podujatia sa odohráva v hradnom podzemí, keď na Červený Kameň po viac ako sedemsto rokoch prichádza jeho zakladateľka – kráľovná Konštancia, aby zistila, či jej sen o mocnom stredovekom domíniu sa stal skutočnosťou. Prostredníctvom divadelného stvárnenia dramatických pasáží má samotná kráľovná spolu s návštevníkom možnosť prežiť nielen atmosféru búrania gotického hradu, stavbu renesančnej pevnosti s fortifikačným systémom, „mamonársky“ zápas troch bratov o majetok, ale i predaj celého panstva na základe sobáša z vypočítavosti.

Okrem toho nočné prehliadky so scénkami ukážu, že peniaze mali omnoho vyššiu hodnotu ako životné šťastie a láska, ale takisto priblížia aké radosti i starosti v minulosti prežíval na červenokamenskom panstve jednoduchý ľud.

Časy prehliadok: každých tridsať minút od 18.30 hod. (vrátane)

www.hradcervenykamen.sk / www.snm.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár