Relaxujte ako rodina

PR 0

Odborníci sa zhodujú v tom, že pre optimálny vývoj dieťaťa je veľmi dôležitý kvalitný vzťah s rodičmi. Zároveň dodávajú, že len oddýchnutí a spokojní rodičia dokážu vytvoriť príjemnú rodinnú pohodu a šťastný domov.

Relax s celou rodinou preto nemusíte odkladať len na čas letných dovoleniek. Ideálnym riešením počas roka je kratší pobyt v príjemnom prostredí s rozmanitým voľnočasovým programom.

Koľko času trávime spolu ako rodina?

Zdravý životný štýl je dnes nielen módnou vlnou, ale aj prirodzenou súčasťou života mnohých ľudí. Pri plánovaní rodinných výletov či relaxačných pobytov môžeme naraziť na problém, aký program pripraviť pre celú rodinu. Detská psychologička PhDr. Mária Balážová upozorňuje:

„Deti cítia podporu a blízkosť zo strany rodičov predovšetkým vtedy, keď s nimi intenzívne trávia voľný čas.“ Aj veľmi malé deti však vycítia, keď rodičov niečo trápi. „Ideálnym spôsobom odbúravania stresu je aktívny relax a rekreačný šport. Spoločnou aktivitou zároveň budujeme v deťoch prirodzený vzťah k športu a zdravému životnému štýlu,“ dopĺňa psychologička PhDr. Balážová.

Stres ako strašiak rodinného života

Často stáva, že vysoká hladina stresu v práci si vyberá svoju daň aj počas pracovného voľna. Človek nie je schopný vypnúť, zrelaxovať sa a naplno si užiť voľný čas s rodinou. Namiesto toho cíti potrebu byť sám a mať aspoň chvíľu pokoja.

“Deti sú v takých chvíľach často odsúvané na vedľajšiu koľaj: Máš plnú izbu hračiek, choď sa hrať, lebo ti už nič nekúpime. Toto konanie veľmi narúša vzťah rodič – dieťa a malý človiečik sa právom cíti odstrčený,” dopĺňa postrehy z praxe PhDr. Balážová.

Stres je naším tieňom, ktorý počas celého dňa stojí za nami a viac či menej ukazuje svoju tvár. Nie je možné celkom sa mu vyhnúť a v niektorých situáciách nás naopak môže vyprovokovať k lepším výkonom. Aby sme však zabránili jeho dôsledkom na naše psychické a fyzické zdravie a rodinnú pohodu, musíme sa naučiť každodenne ho odbúravať.

Aktívnym relaxom k lepším vzťahom

Skvelou voľbou je špeciálny pobyt pre rodiny s deťmi Hupslandia v našich obľúbeným Kúpeľoch Trenčianske Teplice. Špeciálny program dojčenského plávania už pre bábätká od 3 mesiacov v skupine iných detí pod odborným vedením inštruktorov, ale aj celodenný program pre deti plný pohybových aktivít, hier a divadielka s maskotom psíkom HUPSÍKOM, ktorého si vaše deti zamilujú, vám plnohodnotne vyplní pobyt zážitkami.

Nezabudnite, že najviac sa deti učia od rodičov. Buďte im preto dobrým príkladom a prirodzeným spôsobom tak posilňujte váš vzťah s nimi.

Podrobný program a  informácie o  pobyte, kde sa prihliada predovšetkým na potreby tých najmenších, nájdete na internetovej stránke www.kupele-teplice.skwww.hups.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár