Stredoveké dni a noci na hrade Modrý Kamen

redakcia 0

V dňoch 1. – 3. júla 2001 sa na hrade Modrý Kameň uskutoční podujatie s názvom „Stredoveké dni a noci na hrade Modrý Kameň“. Na podujatí zažijete nevšednú stredovekú atmosféru v duchu rytierskych súbojov, sokoliarskych vystúpení, orientálnych tanečníc i rozprávkového lesa.

Čo všetko za 3 dni uvidíte

Počas trojdňového podujatia na nádvorí hradu uvidíte 8 rôznych šermiarskych predstavení, rytierske súboje, ohňovú šou, orientálne i dobové tance, ale aj prehliadku historických palných zbraní. Sokoliari Vám predstavia toto historické povolanie s prezentáciou svojich dravcov ako napríklad orliak morský,orol stepný,výr skalný, belaňa tundrová, Harrisov jastrab, sokol rároh, sup bielohlavý alebo krkavec čierny. Pútavé prezentácie na hradnej zrúcanine sú spojené s ukážkami preletov a útokov dravcov, možnosť pristátia dravca na ruke a fotografovanie sa s dravcami. Lukostrelci v hradnej priekope z vás urobia drakobijcov, vyskúšate si stredoveké remeslá, napríklad výrobu krúžkovej výzbroje, písanie husím brkom či pečatenie historických listín. V parku sv. Anny absolvujete skúšku obratnosti na stredovekých prekážkach, skúšku šikovnosti pri šermiarskom stanovišti, skúšku spolupatričnosti pri dobovej tímovej hre, ale aj skúšku odvahy v hradnej pivnici. Ochutnáte stredovekú kuchyňu, pečené prasa, tradičné lokše i opojné nápoje.

Podujatie sa začne v piatok od 17:00, pokračovať bude v sobotu celý deň a v nedeľu v dopoludňajších hodinách. Viac informácií v priloženom plagáte, na www.snm.sk , www.virfortis.eu , www.sokoliarstvo-kanat.sk , alebo na 0918 999 609, 0905 118 586 a 0917 086 568.

PROGRAM:

PIATOK 1. júl 2011

Šermiarska scénka Sokoliarske predstavenie Prastaré zloby – humorná scénka Dobové tance Ohňová šou

SOBOTA 2. júl 2011

Pečené prasa a stredoveká kuchyňa Historický tábor, lukostreľba Cesta rozprávkovým lesom Šerm: Prastaré zloby – jednanie 1 Orientálny tanec

Šerm: Prastaré zloby – jednanie 2 Sokoliarske predstavenie Šerm: Žán, dnes budeš líška Orientálny tanec

Šerm: Píšťalička Dobový tanec Sokoliarske predstavenie 1. strelecký oddiel Orientálny tanec Dobový tanec „Plamenná válka“ – Ohňová šou Dracula

NEDEĽA 3. júl 2011

Orientálne tance Šermiarske akčné scénky Prehliadka dravcov Sokoliarske predstavenie Rytiersky turnaj

Dospelí 4 €, Deti 2 € (piatok, nedeľa)

Dospelí 7 €, Deti 3 € (sobota)

Permanentka na tri dni: Dospelí 10 €, Deti 5 €

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár