Na tanečnej s deťmi

Dana/redakcia, PR 0

Konečne prišiel deň kedy k nám do redakcie dorazil dlho očakávaný Miláčik – mobilný telefón Sony Ericsson VIVAZ™. Keďže som sa k nemu dostala ako prvá, neodolala som túžbe si ho hneď vyskúšať. Človek mieni, deti menia – dostala som sa k tomu až večer, po splnení si všetkých materských povinností – večera, úlohy, pračka…

Netrpezlivo som otvorila krásnu zelenú krabičku a vybrala krehko a futuristicky vyzerajúci prístroj – telefón – krásny minimalistický, bez zbytočných tlačítok!. Deti aj manžel so závisťou sledovali moje počínanie a každý člen rodiny hneď pridal svoju obligátnu otázku „To je pre mňa?“. 

S počiatočnými ťažkosťami som otvorila kryt, aby som tam nainštalovala SIM kartu a vložila baterku – návod je síce „lopatistický“, ale pri otvorení zadného krytu batérie mi nefungoval žiadny protipohyb ani stláčanie, ako som bola zvyknutá.

Túto počiatočnú nepríjemnosť mi vykompenzovalo už samotné základné fungovanie telefónu. Ide o prvý telefón s touch screenom, ktorý som kedy obsluhovala!

Deti som uložila, manžela poslala za kamarátmi a ja som sa počas hodiny a pol pokúšala vniknúť do tajov telefónu.

Veď prádlo na žehlenie ma počká aj na druhý deň…

Vyskúšala som si najmä VIDEO – fascinovalo ma najmä zaostrovanie na detaily – jednoducho povedané High Dimension Video s automatickým zaostrovaním 😉 . Podarilo sa mi nastaviť budík na ráno, do kalendára si „narvať“ pripomienky na program na deň D s telefónom a išla som spať.

Ráno o 6.00 hod. (!) ma zobudil budík, ktorý bol nanešťastie funkčný 😉

O 8,00 mi už cinkala pripomienka, že musím v práci vybaviť niekoľko e-mailov a potom o 9,00 a 11,00 schôdzky.

O 12-tej obed s kamarátkou, ukázala som jej VIVAZ, tá ako technička ho chytila do ruky, chvíľku skúšala a hneď vedela, že ho “súrne potrebuje”. Tak som ju namotivovala, že pokiaľ v priebehu apríla a mája nakrúti pekné video na dané témy, môže ho na Rodinka.sk vyhrať.

O 15.00 hod. začínam zbierať deti zo škôlky, zo školy na popoludňajší program.

Dnes majú svoju obľúbený krúžok – tanečnú v Tanečnej škole Mateja Chrena a Mirky Kosorínovej – už sa teším, že si ich natočím na telefóne.

Vyšlo to

Doma ma čaká opäť rodičovský maratón s večerou, úlohami a už sa teším ako si stiahnem fotky a videá z dnešného dňa na počítač. Vyzerá to jednoducho, ale keďže mám málo času posielam si to prostredníctvom funkcie Bluetooth.

Využívam posledné chvíle večera na „užitie si“ s telefónom, na prečítanie si SMS, telefonát so švagrinou – skúšam si ju dávať na reproduktor – funguje to super. Myslím, že sa mi dotykový display začína páčiť a ťažko sa mi s ním bude lúčiť 😉

Vyberám SIM kartu, kompletizujem balenie a telefón je pripravený na svoju cestu k mojej kolegynke, ktorá si ho bude môcť vyskúšať zajtra.

Dobru noc!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár