Život v pohybe

hana@redakcia, PR 0

Bežím. Nestíham. Dve slová najbližšie mojej každodennej realite. Rovnako ako čakám a vychutnávam.

Aj keď to znie naoko nezlučiteľne, delím deň na dve časti: tú, ktorú pracujem a tú, kedy som s deťmi.

Zvykla som si prežiť deň a noc prilepená na monitore v kombinácii prirasteného telefónu k ľavému uchu a času medzi škôlkou a večierkou, kedy naopak chodím sto jarných kilometrov, opravujem za behu kolobežky, vydávam jedlo pitie a improvizujem tvorivé dielne.

Na pár dní som vymenila svoj starý telefón za nový. Do „testovacej prevádzky“ sa mi dostal Sony Ericsson VIVAZ™. Okrem drobných technických detailov, teda, že som pár krát nevedela ako zdvihnúť hovor, kým som si nezvykla na malé tlačidlá pri veľkorysej obrazovke, mi prirástol k ruke i srdcu veľmi ľahko.

Zrazu som mala poruke všetko dôležité:

  1. pracovné maily i pracovisko (rodinka.sk sa práci z detského ihriska nebráni;-)

  2. diktafón (na tlačové konferencie i záznamy zo sedenia s klientmi v psychoterapii)

  3. budík i diár

  4. fotoaparát i kameru (najkrajšie sú momentky zo života našich detí, nie pár fotiek, keď ma práve napadne do kabelky prihodiť i foťák)

  5. GPS navigáciu, keď márne hľadám, kam som sa vlastne mala dostať a kde som

  6. baterku, keď v noci hľadám ten správny zvonček, alebo svetlo na schodisku už opäť nesvieti

  7. e-book na dlhé čakanie pred pôrodnicou, kým ma pustia k rodiacej mamine

  8. rádio na nekonečné cesty v MHD.

Musím priznať, že mám rada „technické hračky“ a nad touto som strávila pár hodín testovaním, čo všetko dokáže. Najviac sa mi ale osvedčila v každodennom ruchu, lebo všetko bolo zrazu poruke, stačilo len vytiahnuť a fotiť, natáčať, čítať či surfovať.

Kamera a fotoaparát

Najviac ma potešila práve kamera a fotoaparát. Väčšinou je fotoaparát na mobile len núdzové riešenie, výsledok má maximálne dokumentačnú hodnotu, ale srdce si s ním nepoteším. V prípade Sony Ericsson VIVAZ™ je to skôr naopak, fotky sú pekné, ustál aj tak ťažké podmienky ako fotenie v pohybe.

A čo sa týka kamery, tá zvládne aj zoom počas natáčania (to nerozchodí ani náš fotoaparát). Takže je to možno skôr HD kamera s mobilom, ako naopak;-)

Však posúďte sami:

Myslím, že my, multifunkčné ženy, si zaslúžime multifunkčný mobil, ktorý v rozmeroch 52*107*13 mm a 97 g obsiahne všetok dôležitý obsah kabelky.

Teda až na kávu, jablká, plienky a kriedy na chodník;-)

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár