Mäsko, šampiňóny, cibuľka a špízy na grilovanie ako vyšité. Za pár eur

Slávka Habrmanová/food blogerka 1

Sezóna grilovačiek je v plnom prúde. Ako ale neuviaznuť v rutine a neopekať dookola vždy len klobásky, špekáčiky či syry na grilovanie?

Zrejme si hovoríte, že všetko ostatné by vás vyšlo poriadne draho a ešte aj zbytočná námaha. Veď najjednoduchšie je nakrájať klasické špekáčiky a šupnúť ich rovno na gril.

Nemáte však pravdu. Zapojte aj vaše deti, nech vám pomôžu s napichovaním, a pripravte si super špízy na grilovanie. O letnú zábavu máte postarané.

Navyše, pri nákupe ani veľa neminiete a nakŕmite celú rodinu za pár eur. 

Super špízy nielen na grilovanie

Potrebujeme: cca 1 kg kuracieho mäsa (ideálne vykostené stehná alebo kuracie prsia), 100 g K-Classic sedliackej šunky, 250 g šampiňónov, 5 menších cibúľ, soľ, čierne korenie; trochu oleja na potretie, špajdle.

Postup: Mäso si nakrájame na rovnomerné kocky, osolíme, okoreníme; cibuľu očistíme a narežeme na silnejšie plátky. Pokiaľ sa vám podarilo kúpiť menšie šampiňóny, tie môžu zostať v celosti. Ak používame drevené špajdle, je dobré ich najskôr namočiť vo vode. Striedavo napichujeme mäso, šampiňóny, plátky cibule. Jemne pokvapkáme olejom. Každý jeden takýto špíz obalíme do plátkov šunky. Následne ich ugrilujeme alebo, ak práve nemáte chuť na grilovanie, pokojne si ich takto upečte v rúre.

Náš tip:

Špízy budú ešte chutnejšie, ak mäso ľahko potriete aj dijon horčicou vymiešanou s cesnakom a olejom. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Slávka Cigáňová (Habrmanová)

Kedysi som sa živila sáčkovými polievkami a rôznymi polotovarmi a myslela si, že varenie je strata času. No časom prišla zmena. Tak ma to dostalo, že som chcela vedieť uvariť všetko. Začala som skúšať recepty, domáce aj zo svetových kuchýň, no najviac ma bavilo tvoriť vlastné recepty. Objavila som, že varenie môže byť naozaj zábava a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím aj s ostatnými.

články autora...

Komentáre k článku

Pridaj komentár